Belediyelere ek ödenek dopingi

Kayseri belediyelerine 1 milyon 85 bin YTL'lik ödenek gönderiliyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) İl Başkanı Mahmut Cabat, 2006 yılında Kayseri’deki ilçe ve belde belediyelerine 1 milyon 85 bin YTL’lik yardım yapıldığını söyledi. Cabat, 15 ila 30 bin YTL arasında değişen yardım tutarlarının ilçe veya beldenin nüfus oranı göz önüne alınarak tespit edildiğini belirtti.

İl Başkanı Cabat, yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti; “Bizden önceki hükümetlerin gönderdiği gibi bizim hükümetimiz döneminde de 2006 yılı için Kayseri’nin ilçe ve belde belediyelerine 1 milyon 85 bin YTL yardım gönderildi. Kısıtlı imkanlara rağmen parti ayrımı yapılmadan gerçekleştirilen yardımlar önümüzdeki yıl daha da artacak. Bu yardımlar sayesinde belediye başkanlarımız biraz olsun rahat nefes alabilecekler” dedi.

Maliye Bakanlığı’nın yardım gönderdiği ilçe ve belde belediyeleri ile yardım miktarları şöyle: Kayseri’nin Akkışla ilçesi ile Akkışla-Gömürgen ve Kululu beldelerine 15’er bin, Bünyan ilçesine 25 bin YTL. Bünyan ilçesine bağlı Akmescit, Büyükbürüngüz, Büyüktuzhisar, Elbaşı, Güllüce, Karakaya, Koyunabdal ve Yenisüksün beldelerine 15’er bin YTL. Develi ilçesine bağlı Gazi, Sindelhöyük, Şıhlı ve Zile beldelerine 15’er bin YTL. Felahiye ilçesine 20 bin YTL. İlçeye bağlı Büyüktoraman beldesine 20 bin, Kayapınar beldesine 15 bin YTL. Hacılar ilçesine 30 bin YTL. İncesu ilçesi ile ilçeye bağlı Kızılören beldesine 20 bin YTL. Süksün beldesine ise 15 bin YTL. Kocasinan ilçesine bağlı Amarat, Düver, Ebiç, Güneşli, Himmetdede, Kuşçu, Mahzemin ve Ağırnas beldelerine 15’er bin YTL. Yemliha beldesine 20 bin YTL. Erkilet beldesine ise 25 bin YTL. Melikgazi ilçesine bağlı Turan ve Kıranardı beldelerine 15’er bin YTL. Gesi ve Mimarsinan beldelerine 25’er bin, Hisarcık beldesine 20 bin YTL. Özvatan ilçesine 20 bin YTL. Özvatan ilçesine bağlı Küpeli beldesine 15 bin YTL. Pınarbaşı ilçesine 25 bin YTL. Pınarbaşı ilçesine bağlı Kaynar ve Pazarören beldelerine 15’er bin YTL. Sarıoğlan ilçesine 20 bin YTL. Sarıoğlan ilçesine bağlı Alamettin, Çiftlik, Gaziler, Gülova, Palas ve Karaözü beldelerine 15’er bin YTL. Sarız ilçesi ile Yeşilkent beldesine 15’er bin YTL. Talas ilçesine bağlı Başakpınar, Erciyes, Kepez, Kuruköprü ve Zincidere beldelerine 15’er bin YTL. Tomarza ilçesine 25 bin YTL. Tomarza ilçesine bağlı Emiruşağı ve özlüce beldelerine 15er bin YTL. Yahyalı ilçesine 30 bin YTL. Yahyalı ilçesine bağlı Derebağ beldesine 15 bin YTL. Yeşilhisar ilçesine ise 25 bin YTL.