Belediye’nin binası da kaçak çıktı

Adana'nın iki metropol ilçesinden biri olan Yüreğir'de belediye hizmet binasının kaçak olduğunu, belediye başkanı Ömer Topçu açıkladı.

Yerel Kanal A Televizyonu’nda yayınlanan ‘Bir Ters Bir Düz’ programına konuk olan ve gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını cevaplandıran Belediye Başkanı Ömer Topçu, belediye hizmetlerini anlatıp, kaçak yapılaşma konusuna da değindi.

Yaklaşık 30 yıllık geçmişi olan ve içinde belediyenin tüm birimlerinin bulunduğu binanın kaçak olduğunu söyleyen Topçu, “1989’da Yüreğir Belediyesi kurulmadan önce bu bina Adana Belediyesi tarafından nehir taşkın alanında makine tamir atölyeleri olarak yapılmıştı. Yüreğir Belediyesi kurulduktan sonra burası bize hizmet binası olarak tahsis edildi.” dedi. Belediyenin 51 milyon YTL borcu olduğunu ve imkanları olması durumunda belediyeye yeni bir bina yapmak istediklerini belirten Topçu, kaçak yapıyla mücadeleyi aralıksız yaptıklarını anlattı.

Belediye binası içindeki Yüreğir Belediyesi Evlendirme Dairesi’ni Mustafa Kemalpaşa Bulvarı üzerindeki müzikhole taşıyan BelediyeBaşkanı Ömer Topçu, temizlik işlerinin şantiyesini de PTT Evleri Mahallesi’ne taşıdı. Geçtiğimiz aylarda Yüreğir Belediyesi’ne yeni hizmet binası yapılması konusu Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne gelmişti. Yüreğir Belediyesi’ne hizmet binası yapması için halen Büyükşehir Belediyesi’nin kullandığı yol işleri şantiyesinin yarım inşaatı önerilirken Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da şimdiki Yüreğir belediyesi hizmet binası yerine otel yapımından yana olduğunu söylemişti. Durak, Seyhan Nehri vadisinde Hilton’dan sonra ikinci bir otel yapılmasını arzu ettiğini belirterek, “Belediye hizmet binası yerini şartlı olarak otel yapmak isteyene vereceğiz. Otel yapacak kişiden arsaya karşılık bir de belediye hizmet binası yapmasını isteyeceğiz.” demişti.