“Ben olmasam da FB kazanacak”

Fenerbahçe'nin, Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray ile yaptığı ilk maçta sakatlanan Semih, kendisi olsa da olmasa da takımının yapacağı maçları kazanacağını söyledi.

Galatasaray karşısında Servet’in darbesiyle sakatlanan Semih, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, şanslı olduğu için aldığı darbeden küçük sayılabilecek bir sakatlıkla kurtulduğunu ve yarın takımla birlikte çalışmalara başlayacağını belirterek, ”En kısa sürede takımdaki yerimi alacağım. Ben olsam da olmasam da Fenerbahçe maçlarını kazanacak” dedi.

Takım kaptanlarından Semih Şentürk, sakatlığını ve sonrasını şöyle anlattı:

”Galatasaray maçında Servet’in darbesiyle yere yığıldığımda çok korktum. Çünkü sağ dizimde büyük bir acı ve karıncalanma hissettim. O an için yan bağlarımın koptuğunu düşündüm. Ancak MR çekilince rahatladık. Çünkü yan bağlarda kopma değil de ciddi bir şekilde esneme olduğu ortaya çıktı. Bu darbeden şans eseri küçük sayılabilecek bir sakatlıkla ucuz kurtuldum diyebilirim. Sakatlandıktan sonra arkadaşım Servet beni telefonla aradı ve özür diledi. Ona hareketinin yanlış olduğunu, daha dikkatli davranması gerektiğini söyledim. Konuştuk ve meseleyi aramızda hallettik. Şimdi sakatlığım iyiye gidiyor. Bugün havuz çalışmalarını tamamlayıp, yarın takımla birlikte çalışmalara başlayacağım. Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçında sahada görev alamayacağım. Ancak ondan sonra en kısa sürede takımdaki yerimi alacağım. Bizim kadromuzu geniş ve her oyuncunun alternatifi var. O nedenle ben ya da başka bir arkadaşım olsun çıkıp görevini en iyi şekilde yapacak.”