‘Beni öldürecekler’ diyen genç intihar etmek istedi

Adana'da bir kişi 'Paramı aldılar, beni dolandırdılar, beni öldürecekler' diyen işsiz genç bir inşaatın 4. katına çıkarak intihar etmek istedi.

Polis ekipleri ve inşaatın bekçisi tarafından inşaatın 4. katından atlamak isterken son anda kurtarılan gencin psikolojik sorunlarının olduğu belirtildi.

Olayın görgü tanıklarından inşaatın bekçisi İbrahim Yalman (50), U.Ç.’nin yanına gelerek ‘Abi beni öldürecekler paramı aldılar beni dolandırdılar. İntihar etmek istiyorum’ dedikten sonra hızla inşaatın içine girdiğini söyledi.

İnşaatın 4. katına çıkarak sigara içmeye başlayan U.Ç.’nin sorunları olabileceğini düşünerek polise haber verdiğini ifade eden Yalman, kendisini ikna edebilmek için kendisiyle bir süre sohbet ettiğini açıkladı.

Bu arada olay yerine gelen polis ekipleri de U.Ç.’yi ikna edebilmek için sohbete devam etti. U.Ç. kendisini öldürmek istediklerini tekrarlayarak inşaattan atlamak üzereyken, son anda polis ekipleri ve bekçi tarafından kurtarıldı. Kurtarılan genç, daha sonra polis otosuna bindirilerek hastaneye götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.