‘Benim oglum yanlis yapmis olamaz’

ARDAHAN - Semdinli'de halka ates açip bir kisinin ölümüne sebebiyet verdigi iddia edilen Uzman Çavus Tanju Çavus'un Ardahan'da oturan anne ve babasi, çocuklarinin suçsuz oldugunu söyledi.

Oglunun ve ailesinin içine düstügü durumu anlatirken göz yaslarina hakim olamayan anne, devletin ogluna sahip çikmasini istedi. Gözü yasli anne ‘Benim oglum oralara bu devleti korumak için gitti, eger devlet düsmani olsaydi ne isi vardi oralarda. Sekiz çocugumun sekizide askerligini komando olarak yapti. Hiçbirinden takdirden baska bisey duymadim.’ dedi.

Emekli ögretmen olan baba Mevlüt Çavus ise oglunun basina gelenlerin birilerinin oyunu oldugunu ve olayla ilgisi olmadan oglunun da olayin içine çekildigini söyledi. Acili baba, oglunun askeri hastaneden esi ve üç çocugu ile ayrildiktan sonra olaylarin yasandigi bölgeye araciyla girdigini, tesadüf eseri kendini kalabaligin arasinda buldugunu ve ailesini korumak için kendini feda ettigini ve bununda basta medya olmak üzere görmezden gelindigini söyledi. 30 yillik ögretmen oldugunu ve yillarca okullarda çocuklara birlik, kardeslik ve vatan sevgisini asiladigini beyan eden Çavus, sözlerinin devaminda sunlari söyledi:

“Benim oglum yanlis bisey yapmis olamaz. Ben ordaki halkimizi da biliyorum. Inaniyorumki onlarda benimle ayni duygulari paylasiyorlar. O kargasada ölen insan içinde çok üzüldüm. Allah ailesine sabirlar versin. Bu olup bitenler bizi birbirimize düsman etmek isteyen insanlarin kirli oyunlari. Yalvariyorum bu oyunlara gelmeyelim. Bizler ile sizler arasinda hiç fark yok. Biz size kiz vermisiz kiz almisiz kardes olmusuz.”

Ogullarini ve torunlarini görmek için bölgeye gitmesine izin verilmeyen Çavus ailesi devletten yardim isterken, devletin bunu kendilerine çok görmemelerini istedi.