Berberlerden tıraşlı protesto

Malatya'da, berber esnafı belediye tarafından alınan kararla pazar günleri çalışma ruhsatlarının iptal edilmesini protesto etmek için belediye binası önünde damat tıraşı yaptı.

Protesto için ilginç bir yöntem seçen berberler belediye binası önünde damat tıraşı yaptı. Gelin arabası ile birlikte belediye binası önüne gelen damatlar kendileri için hazırlanan sandalyeye oturarak sinek kaydı tıraşlarını oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan berber Şener Eroğlu, bayan kuaförüne pazar ruhsatı verilip erkek kuaförlerine verilmemesinin bir çelişki olduğunu belirtti. Çalışma özgürlüklerinin kısıtlandığını vurgulayan Eroğlu, “65 kişi Malatya Belediyesi’ne imzalı dilekçe verdik. Bizleri muhatap almadıkları gibi sorunumuza çözüm de bulmadılar. Pazar günü berberle için iş hacmi yüksek oluyor. Biz de pazar günleri işyerimizi açmak istiyoruz.” dedi.

Öte yandan Berberler Odası’ndan eyleme tepki geldi. Berberlerin belediye binası önündeki eylemine gelen Berberler Odası Başkanı Recep Filinte, ‘Ayıp, esnaf olun’ şeklinde tepkisini dile getirdi. Bir süre belediye önünde berberlerle tartışan başkan, daha sonra belediye önünden ayrıldı.