Berberlere standart gelecek

SAKARYA - Sakarya Berberler Odasi Baskani Bünyamin Erdogan, yeni uygulamalarla müsterileri mutlu edeceklerini söyledi.

Berber dükkanlarinin bir standarda kavusmasi için çalisacaklarini anlatan Erdogan, AB normlarina ulasilabilmesi için bu yönde gayret sarfedeceklerini dile getirdi.
Avrupa’da berberlik mesleginin çok saygin bir yere sahip oldugunu vurgulayan Erdogan, düzenli, tertipli, müsteriyle iyi diyalog kurabilen, mesleginde uzman anlayisini benimseyerek AB standarlarinda bir hizmet vermeyi ilke edindiklerini dile getirdi. Bu amaçla kisiye özel havlu, tras biçagi uygulamasina geçilecegini ifade eden Erdogan, bunun yaninda üyelerin yenilikleri yakindan takip edebilmeleri için fuarlara götürülerek mesleki gelisimlerini saglamalarina katkida bulunacaklarini vurguladi. Il çapinda yarismalar düzenleyerek, dereceye girenlerin ülke çapindaki yarismalara gönderilecegini anlatan Erdogan, berberlik mesleginin sayginliginin artacagini kaydett.

Sakarya’da 500’e yakin berber salonu bulundugunu, 70 kadar kaçak çalisan berber belirlediklerini ifade eden Erdogan, bunlarin kayit altina alinacagini sözlerine ekledi. Erdogan, önümüzdeki Pazar günü kongreye gideceklerini dile getirerek, seçimin hayirli olmasi dileginde bulundu.