Berdimuhamedov Suudi Arabistan Petrol Bakanı Naimi’yi kabul etti

Türkmenistan'da resmi temaslarda bulunan Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali Naimi , Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından kabul edildi.

Türkmenistan’da resmi temaslarda bulunan Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali Naimi , Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından kabul edildi.
Kabulde, Bakan Naimi ülkesinin Astana ile olan ilişkilerine büyük önem verdiğini kaydederek, Türkmenistan’da yatırım ortamının elverişli olduğunu ifade etti.
Devlet Başkanı Berdimuhamedov ise ülkesinin Suudi Arabistan ile olan dostane ve verimli işbirliği ilişkilerine önem verdiğini ve son yıllarda bu ilişkilerin daha da güçlendirildiğini belirtti.
Türkmen lider ile Suudi Bakan, ülke ekonomileri açısından stratejik önem sahip olan enerji alanındaki işbirliği potansiyelini masaya yatırdı. Bakan Al Naimi, Suudi şirketleri için
Türkmen pazarının çok cazip olduğunu ifade etti.
Türkmenistan’ın enerji stratejisi kapsamında yabancı şirketler ile işbirliği yaptığını ifade eden Berdimuhamedov, Suudi Arabistan’ın enerji alanındaki tecrübesinin faydalı olacağını belirterek, ortak projeleri hayata geçirmeye davet etti.