Bergama için birlikte hareket edecekler

Bergama Ticaret Odası (BERTO) Başkanı Melih Kahraman, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile İzmir'de yeni bir lojistik köy kurma çalışmaları olduğunu, yeri için Kuzey Ege Limanı'na en yakın olan Çandarlı'yı düşündüklerini belirtti.

Bergama Ticaret Odası (BERTO) Başkanı Melih Kahraman, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile İzmir’de yeni bir lojistik köy kurma çalışmaları olduğunu, yeri için Kuzey Ege Limanı’na en yakın olan Çandarlı’yı düşündüklerini belirtti. Kahraman, limanın sağlayacağı faydadan çok, arsa fiyatlarının konuşulduğuna dikkat çekerek, oysa pazarlanacak ürünlerin maliyetlerini değiştireceğini vurguladı.
Çandarlı’da inşa edilen liman hakkında ön bilgi almak amacıyla Mersin’e çıkarma yapan Bakırçay Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) üyeleri, izlenimlerini paylaşmak için BERTO Başkanı Kahraman’ı ziyaret etti. Barada konuşan Kahraman, limanla ilgili projeksiyon yapılması, limana gelecek firmalar için ilgili alanlarda personel yetiştirilmesi ve nüfus artışına paralel olarak da yapılaşmayı ve imarı iyi planlamak gerektiğini belirtti. Tek başına bir şeyler yapmaktansa sivil toplum kuruluşlarıyla fikir birliği oluşturulması önerisinde bulunan Melih Kahraman, düzenlenecek toplantılarla Bergama’nın öncelik haritasının çıkarılabileceğini söyledi. BERTO Üyesi İsmail Birol ise, “Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın bölgemizde aday gösterilmesini değerlendirmeliyiz. Serbest bölge ya da lojistik köy kurulması hakkında fikir birliği oluşturup kendisinin söylemleri arasında yer almasını sağlamamız gerekir.” dedi.