Bergamalı işadamları Tanzanya izlenimlerini anlattı

İzmir'in Bergama ilçesinde, Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) organizatörlüğünde Tanzanya'ya giden işadamları, dönüşte izlenimlerini anlattı.

İzmir’in Bergama ilçesinde, Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) organizatörlüğünde Tanzanya’ya giden işadamları, dönüşte izlenimlerini anlattı. BASİAD Eğitim Salonu’ndaki toplantıya Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Esnaf Odaları Başkanı Süleyman Başsan, işadamı Mithat Öztüre, oda başkanları ve çok sayıda esnaf katıldı.

BASİAD Eğitim Danışmanı Nazmi Peker, Tanzanya hatıralarını bir slayt gösterisiyle aktardı. Bu ülkede yapılabilecek yatırımlar konusunda da bilgi veren Peker, “40 milyon nüfusa sahip Tanzanya, tarım bakımından elverişli topraklara sahip. Su probleminin olmadığı bir ülke. El sanatları yaygın. Bunlara yönelik yatırımlar yapılabilir. İnşaat sektöründe büyük açıklar var. Yatırım konusunda bu alan iyi değerlendirilebilir.” dedi. Bölgedeki Türk okullarını da ziyaret ettiklerini söyleyen Peker, gezinin çok faydalı geçtiğini belirterek, orada görev yapan öğretmenlerin fedakârlıklarından söz etti. Türk okullarında gönüllü elçilerin yetiştiğini vurgulayarak, “Bu manada bölgedeki gelişmeler göğsümüzü kabartıyor.” ifadesini kullandı.