Bergüzar Korel ve Halit Ergenç evlendi.

“Binbir Gece” dizisinde tanışan Bergüzar Korel ile Halit Ergenç dün gece dünyaevine girdi. Ergenç, eşinin hamile olduğunu açıklayarak, “Bizim için de sürpriz oldu” dedi.

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç’in Kuruçeşme Les Ottomans Otel’de yapılan düğün törenine aile yakınları, dostları, oyuncu arkadaşları başta olmak üzere 350’ye yakın davetli katıldı. Bergüzar Korel’in şahitliğini aile dostları olan Ali Erten, Ergenç’in şahitliğini ise yeğeni Aziz Akgün yaptı. Çift, nikâh sonrası ilk danslarını ‘Sensiz Saadet Neymiş’ şarkısı ile yaptı. Korel’e nikâh memuru tarafından sorulan ‘Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?’ sorusuna güzel oyuncunun verdiği ‘Evet’ cevabı otelin dışından duyulurken, Ergenç’in cevabı ise daha sönük kaldı. Nikâh kıyıldıktan sonra yaklaşık 500 adet beyaz ve pembe balon gökyüzüne bırakıldı.

‘ÇOK MUTLUYUZ’

Nikâh sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan çift, “Biraz klasik olacak ama ikimiz de çok mutluyuz” dediler. Çiçeği burnunda gelin Bergüzar, “Nikâh esnasında ilk ben Halit’in ayağına bastım. Sadece heyecanlı ve mutluyum” diye konuştu. Bergüzar Korel’in hamile olduğu yönünde çıkan haberlere Halit Ergenç, “Evet doğru. Bizim için de güzel ve hoş bir sürpriz oldu. Kaç haftalık olduğu bize kalsın şimdilik” diye konuştu. Çift, işleri yoğun olduğu için balayına çıkmayacaklarını söyledi. Bu özel gecede Korel gelinliğini modacı Hakan Yıldırım’dan, Ergenç ise smokinini Vakko’dan tercih etti.

HT