Okmeydanı’nı ‘savaş alanına’ çevirdiler!

'Gezi' olaylarında yaralanan Berkin Elvan'ı bahane eden yüzleri maskeli grup, korsan gösteri yaptı.

'Gezi' olaylarında yaralanan Berkin Elvan'ı bahane eden yüzleri maskeli grup, korsan gösteri yaptı. Barikat kurup, ateş yakan ve polise taşla saldıran gruba çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Gerginlik devam ediyor.

    Berkin Elvan'ın yaralanmasını protesto eden bir grup, sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde olay çıkarmıştı. Akşam saatlerinde de Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde yüzleri maskeli grup yol kapattı. Pazar tahtalarıyla barikat kuran grup, güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisine taş ve sapanlarına koydukları bilyelerle saldırdı. Polis ve vatandaşlar atılan havai fişekler sebebiyle yanma tehlikesi geçirdi.

    Vatandaşlar atılan havai fişek sebebiyle kısa süreli panik yaşadı. Polis ekiplerinin defalarca uyarmasına rağmen göstericiler dağılmadı. Terör örgütü yandaşları polis ekiplerinin 'Okmeydanı'nın huzurunu bozuyorsunuz', 'Lütfen dağılın', 'Halk düşmanlığı yapmayın', şeklindeki anonslarını da dikkate almadı.

    Akrep tipi zırhlı araçlar ve biber gazıyla gruba müdahale eden polisler ile göstericiler arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşandı.

    Çıkan olaylarda bir polis memuru da hafif şekilde yaralandı. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.