Berlin Türk kızı Zeynep’i seçti

Almanya güzellik yarışmasında Berlin'i temsil edecek "Miss Berlin" ünvanını Türk kızı Zeynep Uğur aldı.

Berlin’in en güzel kızı seçilen 16 yaşındaki Zeynep Uğur, Miss Deutschland – Almanya güzellik yarışmasında Berlin’i temsil edecek. İki yıl mankenlik eğitimi alan Zeynep, bir gün mutlaka Berlin güzeli seçilmeyi kafasına koyduğunu söyledi.

Yaklaşık iki hafta sonra Mısır’da diğer eyaletlerin güzelleriyle “Miss Deutschland” seçilmek için yarışacak olan Zeynep, heyecanlı olduğunu belirterek, “Berlin’in en güzel kızı seçilmek çok güzel bir duygu. Bunu anlatmak imkansız; yaşamak lazım. İnsana rüya gibi geliyor.

13 yaşında mankenlik okuluna gittim. Orada yürümeyi ve poz vermeyi öğrendim. Daha sonra güzellik yarışmalarına katıldım. Geçen sene de katılmıştım ama yaşım henüz 15 olduğu için birincilik alamadım. Hayalim buydu ama yarışma anında neredeyse umudumu kaybetmiştim” dedi.

Nakit para ödülünün yanı sıra çeşitli hediyeler de kazanan Zeynep, mankenlik eğitimine de önem verdiğini ifade etti. Eski dünya güzeli Azra Akın’ı kendisine örnek aldığını söyleyen Zeynep, yarışma sırasında heyecanlandığını anlattı.
Berlin doğumlu Zeynep’in annesi ise kızının başarısının kendisini onurlandırdığını ifade etti.
Pek çok güzellik yarışmasında jüri üyeliği yapan Dr. Yaşar Sarıgül ise Berlin güzeli Zeynep’in Almanya güzeli olma şansının yüksek olduğunu belirterek, “Zeynep podyumda çok iyi; bu onun için bir avantaj. Yaşı da henüz çok küçük olduğu için öğrenmeye de vakti var” dedi.
Almanya Güzellik Yarışması 26 Ocak’ta Mısır’da yapılacak.