Berna Laçin: Babam beni doğrardı

Berna Laçin: 'Magazinle anılsam babam beni doğrardı'

Gazetemizin magazin müdürü Bilal Özcan’ın yarın saat 15.20’de Kanaltürk ekranlarında yayınlanacak ‘Laf Aramızda’ isimli programına katılan ünlü oyuncu Berna Laçin, çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Berna Laçin ile yapılan ilginç söyleşisinden bazı bölümler şöyle:

Subay bir baba ve ev hanımı bir annenin tek çocuğu olarak dünyaya geldiniz, nasıl bir çocukluk geçirdiniz?

Ben İzmir’liyim. İstanbul’a geldiğimde çok şaşırmıştım, laf atıyorlar mesela ayıp laf atıyorlar, İzmir’de güzel laf atarlar. ‘Sen de ne güzel kızmışsın öyle’ der birisi sen geçerken ve genelde bunu da size yaşıt birisi söyler. Koca bir adam genç bir kıza yapmaz bunu ama İstanbul’da koca koca adamlar laf atar, hoş olmayan şeyler söylerlerdi ve utanırdım.

Taciz gibi mi?

Yani öyle oluyor açıkçası.

Mimarlığı kazandınız ama peş peşe de iki konservatuarın sınavına girdiniz neden?

Aileme ben oyuncu olacağım dediğimde ‘Evet biz de hep bunu hayal etmiştik’ demedi kimse… ‘Saçmalama sen asker çocuğusun, ne işin var’ dedi babam.

Siz ne sevgili haberi ne de sansasyonla gündeme geldiniz, magazinden bu kadar uzak olmayı nasıl başardınız?

Magazinle gündeme gelseydim babam beni küçük parçalara doğrardı. Tabii mecazi anlamda söylüyorum ama eve kilitleyebilirdi. Bu işler biraz ailenizle ilgili… Ben hâlâ eskileri gördüğümde kendimi toparlarım. Önemserim bunu. Şansım da yaver gitti; ben aslında çok genç yaşta aşık oldum ve o kişiyle de evliyim.

Hiç bırakayım bu işi dediniz mi haksızlığa uğradınız mı?

Hâlâ oluyor. Biz sektör olarak tam oturamadık yerine.

Ücret dağıtımlarında mı oluyor?

Yoo… Yani çok şükür her zaman en iyi paraları ben aldım zaten.

BUGÜN-Magazin Servisi