Beş saat rötar yapan uçak yolcuları isyan ettirdi

İstanbul'dan Adana'ya gitmek için Sabiha Gökçen Havaalanı'na gelen 195 yolcu, uçak bulamayınca Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Türk Hava Yolları'nı protesto etti.

Çocuklarıyla birlikte uçağa binmeye hazırlanan yolculara önce uçağın hava muhalefeti nedeniyle saatinde kalkmayacağı haberi verildi. Yolcuların itiraz ederek özel hava yollarına ait uçakların kalktığını hatırlatması üzerine kuş gribi nedeniyle havaalanında önlemlerin artırıldığı, bu nedenle uçağın rötar yaptığı bilgisi verildi.

Bir süre daha uçağın gelmesini bekledikten sonra Türk Hava Yolları’na şikayet dilekçesi yazan yolculara bu sefer de 906 sefer sayılı uçağın arıza yaptığı ve Trabzon’dan gelecek bir uçakla gönderilecekleri haberi verildi. Bir an önce sevdiklerine kavuşmayı hayal eden yolculara yetkililerin uçakların siren sisteminin bozulduğunu bildirmesi bardağı taşıran son damla oldu. Kandırıldıklarını ve bilinçli bir şekilde oyalandıklarını belirten bir grup yolcu, ellerindeki dilekçelerle birlikte dışarı çıktı.

Yaklaşık 5 saat beklemeden sonra seslerini yükselten yolcular karşılarında mantıklı açıklama yapan kimseyi bulamayınca, İç Hatlar B Kapısı önünde Bakan Binali Yıldırım’ı protesto etti. Küçük çocukların saatlerce havaalanında bekletildiğini belirten bazı yolcular, yetkililere ateş püskürdü. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yolcu da kafesteki köpeğini göstererek, “Bu hayvan saat ikiden itibaren burada bekliyor. Hayvan açlıktan ölmek üzere. Bu nasıl uçak. Nerede yetkililer.” diye bağırdı.