Beşiktaş Başkanı: Kardeşimin evini ipotek ettirdik

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'den açıklama geldi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, yaşanan mali sıkıntılar ve buna karşı yaptıklarına değindi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların son 10 yılının incelendiği raporun aralık ayında yapılacak olağan idari ve mali genel kurulda açıklanacağını söyledi.

Vodafone Park’ta gerçekleştirilen 2021 yılı 3. Olağan Divan Kurulu toplantısında konuşan Çebi, tüm genel kurul üyelerini idari ve mali genel kurula beklediğini söyleyerek, “Mali ve idari genel kurul tarihimiz açıklandı. O tarihte bütün genel kurul üyelerimizi ne olursa olsun oraya bekliyoruz. Ben orada olacağım, çıkan raporun da tartışılacağı bir gün olacak. Raporun ilgilendirdiği kişilerin de orada olacağından hiç şüphem yok. Bugün buraya gelmesi de beni çok memnun etti. Artık dışarıda konuşmak yerine burada konuşmak önemli. Başkan ve arkadaşlarının buraya gelmesini takdir ediyorum, her şeyi burada konuşalım.” ifadelerini kullandı.

Eski başkan Fikret Orman’ın birlik ve beraberlik mesajlarının kendisini mutlu ettiğini kaydeden Çebi, “Birlik ve beraberlik kısımlarını değerlendiriyoruz, bunlar bizim için çok önemli. Kendisinin olduğu gibi her birimiz burada gelip geçiciyiz. Ben de bir gün gideceğim. Ancak doğru olmayan bazı şeyler var. Krediyi TL’ye döndürdüm diyor, 50 milyon dolar TL’ye dönmüşken, 34 milyon avro, TL’ye çevrilmedi. Bu kredi çok zor şartlar altında alındı. 1,5 yıl boyunca bu kredi bize kullandırılmadı. Bu süreci ailemin, kardeşimin evini ipotek ettirerek geçirdik. Kardeşim de burada, onun evini de SGK’ya ipotek olarak verdik. Kendisine teşekkür ediyorum. Yani o 1,5 sene kolay geçmedi. Çok şükür çalışanlara 1 kuruş borcumuz yok.” şeklinde konuştu.

Fikret Orman’ın “Muhalefet kim” sorusuna da cevap veren Çebi, “Bizim karşımıza da çıkmış bir başkan adayı sosyal medyada yazıp çiziyor ama Tevfik Yamantürk’ü mazeret göstererek buraya gelmiyor. Ben sana nasıl cevap vereceğim, ben twitter çocuğu değilim. Son iki günde de eski yönetimin yanına geçip, bizi suçlamaya başlamış. Fikret Orman Bey, açıp bakarsanız, bunların kim olduğunu görürsünüz.” dedi.

“YAPTIYSAK BİR HATA BEDELİNİ ÖDERİZ”

İncelemesi tamamlanmak üzere olan raporun açıklanacağını kaydeden Çebi:

“Hepimizi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Mali ve idari genel kurulda herkesin beklediği rapor açıklanacaktır. Gereken de yapılacaktır. Bu raporu ben görmedim, görmek de istemiyorum ve müdahale etmek istemiyorum. Belki raporda ben de suçlu çıkacağım ve gelip hesabını vereceğim. Hatam varsa hesap vereceğim. Genelkurmay Başkanı olarak, Güneydoğu cephesine gönderdiğiniz generalin savaş kaybetmesi halinde batıdakini de mi suçlu görüyorsunuz? Başkan başkandır. Her şeyden haberi olur. Yanındaki yöneticilerin her şeyden haberi olduğunu iddia etmek doğru değildir. Benim haberim olmadan birçok şey yapılmış. İyisi de var, kötüsü de var. Benim hiçbir şeyden korkum yok. Yaptıysak bir hata bedelini öderiz. Kimsenin bundan sıkıntı çekmemesi lazım. Genel kurul kendisini ibra etmemiş. Genel kurul bize yetki verdi, sonra da ‘Paralar nerede’ diye sordu. Ben seni nasıl ibra edeceğim. Mahkemeye niye gidilmemiş? Rapor yeni çıktı, bakacağız ve gidilmesi gerekiyorsa mahkemeye gideceğiz. Fikret Bey hiç değişmemiş. Maalesef değişmemiş. Buraya gelip birlik ve beraberlik konusunda söylediklerine katılıyorum. Mali ve idari genel kurulda söylenecek çok şey var.”