Beşiktaş çalıştı Ailton yarın geliyor

Yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdüren Beşiktaş, günü tek çalışma ile geçirdi.

Yeni sezon hazırlıklarının 3. etap çalışmasını kendi tesislerinde sürdüren Beşiktaş, günü tek idmanla tamamladı. Top tekniği çalışmasıyla antrenmana başlayan futbolcular, uzun pas ve kanatlardan yapılan ortalarla gol çalışmasının ardından yarım sahada çift kale maç yaptılar.

Sabah saat 10.00’daki antrenmanda dün U-19 Milli Takım ile yapılan hazırlık maçında 90 dakika forma giyen futbolcular düz koşu yaparken, Teknik Direktör Jean Tigana diğer oyuncularını 2 gruba ayırdı. Bir grup duran top organizasyonları çalışırken, diğer grup ise taktik varyasyonlar denedi. Yarım sahada çift kale maçla süren idman, şut çalışması ile sona erdi. Antrenmana tedavileri devam eden Ali Güneş ile Koray Avcı katılmadı.

Teknik direktör Tigana, çalışmanın son bölümünde Gökhan Güleç, Burak ve Aydın’a şut çalışması yaptırdı. Neşeli geçen şut çalışmasında kalecinin bulunmadığı kalenin üst direğine asılan eşofmanı, Tigana ve oyuncular çektikleri şutlarla düşürmeye çalıştılar. Fransız teknik adam attığı şut sonrası eşofmanı düşürdü.

– AİLTON GELİYOR, PAF TAKIMLA ÇALIŞACAK –

Bu arada Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezonda büyük ümitlerle transfer ettiği, ancak umduğunu bulamadığı ve emlden çıkarmak istediği Ailton yarın İstanbul’a geliyor.

Beşiktaş Futbol Takımının İdari Menajeri Ali Gültiken, geçtiğimiz sezonun 2. yarısında Hamburg’ta kiralık olarak forma giyen Ailton’un Türkiye’ye döneceğini açıkladı. Gültiken Brezilyalı oyuncunun, özel bir program çerçevesinde PAF takımı ile antrenman yapacağını söyledi.

Ailton’un mukaveleli futbolcuları olduğunu belirten Menajer Ali Gültiken, “Kendisi bizi arayarak Türkiye’ye gelmek istediğini söyledi. Herhangi bir değişiklik olmazsa yarın burada olacak. Fakat kendisinin A Takımımız ile antrenmanlara çıkması söz konusu değil. Biz Ailton’a özel bir antrenman programı hazırlayıp, PAF Takımımız ile çalışma yapabilmesi için olanak sağlayacağız” dedi.