Beşiktaş Genel Direktörü Önder Özen: Gelecek için umutluyum

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, takım hakkında yapmış olduğu değerlendirmede gelecek için umutlu olduğunu söyledi.

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, takım hakkında yapmış olduğu değerlendirmede gelecek için umutlu olduğunu söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası dördüncü tur kura çekimine katılan Özen, burada takımın son durumu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gelecek günler için umutlu olduğunu ifade eden Önder Özen, “Yeni bir takımdan bahsediyorsak, yeni bir ekip, yeni bir oluşum, yeni bir yönetim, her şeyin yeni olduğu yerde statta göçebe durumdayız.” diyerek, şunları söyledi:

“Her şey alışılmışın dışında gidiyor. Alışılmış dışında gidin süreçte bardağın dolu ve boş tarafı var. Kazandıktan sonra araya girdikten sonra doğru değerlendirmek mümkün. Kaybederken de kazanırken de doğru değerlendirme mümkün olmuyor. Böyle aralarda her şeyi doğru şekilde görebiliyoruz. Biz böyle aralarda bunun değerlendirmesini yapacağız.

Eksiklerimiz var. Antrenör ekibine güveniyoruz. Gelecek günler için umutluyum. Ben kriz ile problem arasındaki farkı bildiğimi düşünüyorum. Krizden bahsetmek için parametreler gerekiyor. Mevcut problemlerin bir kısmı çözülmüştür. Kalanları da çözülecektir. Saha içinde sorunlar olduğunu gördüm. Saha dışında hiçbir sorun yok. Takımda fizik olarak düşüş tespit etmedik. Teknik olarak kalitemiz ortada, taktik sıkıntılar varsa antrenörümüz bunu çözer. Son haftaki maçta bunu çözmüş görünüyor. Bundan sonra yeni arayış içinde olabilir.”

Fernandes ve Almeida’nın takımda kalıp kalmayacağı şeklindeki bir soruya ise Önder Özen, “Geçen günlerde yönetim kurulu üyemiz Ahmet Kavalcı bir değerlendirme yapmıştı. Durum orada söylediği gibidir.” diye cevapladı.