Beşiktaş istifayla çalkalandı

Beşiktaş'ta neler oluyor? İstifa söylentisine Demirören noktayı koydu

Beşiktaş cephesine yönelik iddialar ortalığı karıştırdı. Hürriyet gazetesi, flaş haber olarak futbol şubesi sorumlusu Celalettin Kolot ile birlikte takım menajeri Ali Gültiken’in istifa ettiğini duyurdu.

Bu haber büyük şaşkınlık yarattı. Özellikle de istifa ettikleri ilan edilen Kolot ile Gültiken şaşırıp kaldı. Çünkü her ikisi de istifa etmemişti.

İSTİFA ETMEDİM, BURDAYIM

Ali Gültiken yaptığı açıklama ile iddiaları yalanladı ve görevinin başında olduğunu duyurdu. Haberlerin ortaya çıkışına anlam veremediğini kaydeden Gültiken, ”Sanırım bulunduğum göreve gelmek isteyen arkadaşın yaptığı spekülasyonlar” ifadesini kullandı. Gültiken bu sözlerle göreve getirileceği öne sürülen Sinan Engin’e üstü kapalı bir biçimde eleştiride bulundu.

BU AKŞAM KARAR VERECEK

Celalettin Kolot’tan da istifa etmediğine dair açıklama geldi. Kolot, “İstifayla ilgili haberler benim de kulağıma geldi. İstifa edip etmeyeceğime başkanla bu akşam yapacağım görüşmeden sonra karar vereceğim” dedi.


DEMİRÖREN NOKTAYI KOYDU

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, ”Beşiktaş’a gönülden bağlı, kulübe herşeyini veren Celalettin Kolot son dönemde çok yıpratıldı. Kamuoyunda durum onuruna ve kişiliğine hakaretler seviyesine geldi.

30 yıllık dostum olan kendisinin ve Beşiktaş’ın daha fazla yıpranmaması için futbol şubesini kapatma kararı aldım. Şu anda futbol şubesi tamamen bana bağlı. Celattin Kolot da denim sağ kolum olarak yönetim kurulundaki görevine devam edecek. Maç 90 dakika ve kamuoyu 1-0 önde ama biz maça devam ediyoruz” diye konuştu.