Beşiktaş mağlup oldu ama mutlu

Beşiktaş, Kayserispor karşısında 1-0 mağlup olmasına karşın tur sevinci yaşayarak Kayseri'den ayrıldı.

“Kupada Kayserispor maçına kadar iyi idare ettik.” diyen Stephan, bu maçtan golden önce iyi pozisyonlar bulduklarına vurgu yaparak, “Ama gol atamadık. Hücuma çıkacak pozisyonlar da oldu; değerlendiremedik. Golden sonra rahatsız olduk. Saha içerisinde sinirli davrandık. Böyle kupa maçlarında önemli olan tura çıkmaktır. Biz buraya gol atarak tura çıkmak istedik. Onun için geldik; gol atamadık ama turu geçtik.” dedi.

Kayserispor Teknik Dirketörü Ertuğrul Sağlam ise, takımının iyi bir oyun ortaya koyduğunu ve 10 kişi kalmasına rağmen golü bulduğunu söyledi. Sağlam, bu tür karşılaşmalarda Beşiktaş gibi rakip karşısında gol yememek gerektiğini vurgulayarak, “İlk maç bir gol atmak gerekiyordu. Bugün sahada 10 kişi ile fiziksel anlamda rakibimizi ezdik. Son yarım saatte rakibimize karşı çok büyük üstünlük kurduk. Tüm Kayseri’nin, Türkiye’nin takımla gurur duyması gerekir. Tüm futbolcularımı alınlarından öpüyorum. Beşiktaş’ı çok seviyorum. Ama bugün bir kez dahi sahamıza gelemedi. Ülkede bugün bir Kayserispor gerçeği var. Lige renk katan centilmenliği ile Kayserispor var. Bu takımla gurur duyuyorum ve herkesi n gurur istiyorum.” diye konuştu.

Beşiktaş takımına kupa da başarılar dileyen Sağlam, “Amacımıza ligde ulaşacağız. Hakem iyi maç yönetti. Asıl alkışı futbolculara gönderiyorum.” dedi. Tigana’nın Ali Tandoğan’ın ayağının kırık olduğu ve Gökhan Güleç’in burnunun kırıldığı yönündeki açıklamaları olduğunun hatırlatılması üzerine Sağlam, “Beşiktaş’ı seviyorum. Antrenörünün de yerini bilip konuşması gerekir. Tahrik etmemelidir. Lig maçında Ali Tandoğan’ın ayağı kırılmıştı. Gökhan Güleç’in burnu kırıldığı söylenmişti. 3 gün sonrasında sahaya çıkıp oynadılar. Böyle olmamalıdır.” diye sözlerini tamamladı.

Tur sevinci yaşayan Beşiktaşlı futbolcular, maçın çok zor geçtiğini ancak galibiyet aldıkları için sevinçli olduğunu vurguladılar. Beşiktaşlı futbolcular ve yöneticiler, stadyumdan ayrılırken özürlü vatandaşlar için forma imzalamaları ve ilgilenmeleri dikkat çekti.