Beşiktaş’tan flaş transfer açıklaması geldi

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer konusunda açıklama yaptı.

Avrupa'da emin adımlarla ilerleyen ve sahaya sürdüğü oyuncuları ile dikkat çeken Beşiktaş'tan yeni transferler konusunda açıklama yaptı.

Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Çebi’nin açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

Ben 5 yıl önce geldiğimde söylemiştim. En azından çeyrek final oynamayı hayal ediyorum demiştim. İnşallah Allah bozmaz. Son 16’ya kaldık. Umarım çeyrek final oynarız. Tabii ki adım adım gideceğiz. Daha da ilerileri elbette hedefliyoruz.

Tolga Zengin, en çok keyif veren taraftarlardan biriydi. Rekorlar kırarak gruptan çıktık. Tolga’nın başarısı da beni mutlu etti. Fabri onunla yarışıyor, o Fabri ile… Formayı kapma rekabeti olması gerekiyordu. Bu rekabet devam edecek. Hangisi iyiyse hoca ona forma verecek. Bu rekabetin katkısını da dün akşam gördük. Sözleşmesini uzattığımız zaman başarısız bir dönemi oldu ve tepki aldık. Ama bizim iyi ve karakterli sporculara ihtiyacımız var. Türkiye’nin en önemli yerli kalecilerinden biri. Kendisini tebrik ediyorum.

Bizim kadromuzda olan futbolcuların hepsi birbiriyle yarışıyor. O gün en iyi olan görevi alıyor. Rahatsızlık, sakatlıklar olabiliyor. Onun yerine geçecek kişinin de bir diğeriyle aynı değerde ve kalitede olduğunu görüyoruz. Bizim kadromuz iyi. Memnunuz. Allah bozmasın.

Futbolda her şey olabilir. Mağlup de olabiliyoruz. Beklemediğimiz yerlerde berabere de kalabiliyoruz. Derbide takımımız sahaya ilk çıktığında ilk 10 dakikada bu maçı farklı kazanırız dedim. Benim yorumum bu dedim. Dediğim çıktı kazandık, mutluyuz. 

Kura için benim gönlümden geçen bir takım yok. Diğer rakiplerin gönlünden geçen Beşiktaş çıkmasa iyi olur diyor. Rakiplerimiz düşünsün. Bunu öyle yorumlayabilirim. Mühim olan çeyrek final, yarı ve final oynamaktır. Rakip kim olursa olsun.

17 tane takımın hepsi de çok kaliteli ve değerli. Çok farklı bir lig ve kadrolar oluştu dedim ve dediğim de doğru çıktı. Süper Lig’de takımlar çok kaliteli. Kayserispor da iyi bir takım. Rakibimizi tebrik ediyorum. Başkanları Erol Bedir de Beşiktaş Genel Kurul üyesidir. Ben o konuda gururlanıyorum.

Tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştim. Duruma göre bakacağız. Abuk subuk konularla TFF uğraşacaksa çalışan insanlara da yazık. Ne bir nezaketsizliğimiz, terbiyesizliğimiz olmadı. Herhalde sevkleri gelişi güzel bir şekilde yazdılar. Biz hiçbir zaman nezaketsizlik yapmadık. Tabii ki takdir Disiplin Kurulu’nundur. Verecekleri karara da saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok.

20 tane maç var. Biz ligi birinci bitirmeyi planlıyoruz. Amacımız gayemiz bu. Kafamızda başka da bir şey yok. Amacımız şampiyon olmak. Ben nasıl hedef koyup planlama ve istekle hareket ediyorsam başkaları da farklı düşünebilir.

Beşiktaş transfer yapacak mı?

Transferle ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Kontratlar imzalama aşamasına geldiğinde gereğini söylüyoruz. Arkadaşlarımızın çalışmaları vardır. Hangisi gerçekleşir, gerek var mı, yok mu masaya yatırılıp karar verilecek konular. Arkadaşlarımızın takipçisi olduğunu biliyoruz.

Cenk Tosun’u satma planımız yok. Ama ileride ne olur bilemeyiz. Bugünkü görüşümüz Cenk Tosun ile yola devam etmek. Şu an için başka bir planımız yok. Bütün taraftarlarımızı, camiamızı tebrik ediyorum. Beşiktaş’ın başarılarından keyif alan herkesi de kutlamak istiyorum.

Gölgede bırakma tavrı hoş bir şey değil. Kıskanmak çok güzel bir şeydir. Kıskanacaksınız. Kıskanmak arzu etmekten gelir. Kıskanmak da bunun bir parçasıdır. Başarılı olanları biz de kıskanacağız ki rekabet artsın. Beşiktaş’ın başarılı olmasına dudak büken var mı? Yüz yüze geldiğimizde karşılaşmadım. Tebrik edenler, teşekkür edenler var. Spor konusunda birleştirici olacağız. Sadece 90 dakika maç bitene kadar rekabet olacak. Onun dışında saygı ve sevgiyle birliktelik gerekiyor.

FANATİK