Beşiktaş Tromsö maçını beklemeye başladı

Süper Lig'de umduğunu bulan Beşiktaş, Tromsö maçını beklemeye başladı.

Kayseri Erciyes galibiyetiyle moral bulan Beşiktaş, Tromsö'yü beklemeye başladı. Bilic de takımını uyardı. “Ayaklarınız yere bassın” diyen Hırvat hoca, “Tromsö'yü yendikten sonra doya doya sevinirsiniz” diye konuştu.

Beşiktaş’ta moraller yerinde. Ligin 2’nci haftasında Kayseri Erciyesspor’u deplasmanda deviren Kartal, liderlik koltuğuna oturdu. Maçtan sonra soyunma odasına giden Slaven Bilic, takımını tebrik etti. Malzemecisinden doktoruna kadar gösterdikleri performanstan dolayı herkese teşekkür eden Hırvat teknik adam, “Özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğunuz futboldan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Sizden istediğin futbolu tam anlamıyla sahaya yansıttınız. Savunmada ve ofansta birlikte hareket edince ortaya böyle güzel sonuçlar çıkıyor. Ancak bu galibiyeti kutlamak için erken. Ayaklarınız yere bassın. Önümüzde telafisi olmayan bir karşılaşma var. Alınacak kötü bir sonuç, bütün sezon boyunca üzerimizde kötü bir leke olarak kalır. Şimdi tamamen bu galibiyeti unutmanızı ve Tromsö maçını düşünmenizi istiyorum. Sevinmek için vaktimiz çok. Önce başarılı olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

‘Taraftarı sevindirin’
Taraftarların takımına olan güvenine dikkat çekerek sözlerini sürdüren Kartal’ın teknik patronu, “İki maçta da gördük ki, taraftarlarımız bizi yalnız bırakmayacak. Sizin de bu taraftarı mutlu etmeniz gerekiyor. Saha dışındaki hiçbir faktörü düşünmeyin. Önemli olan sizin nasıl oynadığınızdır. Tromsö karşısında hata istemiyorum. Bu karşılaşmayı kazanarak, sizi destekleyen taraftarları coşturun” diye konuştu. Bilic’in sözlerinin ardından futbolcular da Kayseri Erciyes maçını geride bıraktıklarını belirtti. Bütün takım, Tromsö maçı için galibiyet yemini etti.