Beşiktaş’a küskün değilim

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, siyah-beyazlı yönetime küskün olduğu için maçlara gitmediği yönündeki iddialara yanıt verdi.

Affan Keçeci, Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrası Yıldırım Demirören’in “Beşiktaş’ın haklarını savunamayan Affan Keçeci görevinden istifa edecek” açıklamasının ardından İnönü Stadı’nda oynanan Sivasspor maçına gelmemişti. Son olarak dün oynanan Beşiktaş-Rizespor maçına da gelmeyen Keçeci, siyah-beyazlı yönetime küskün olduğu için maçlara gelmiyor yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Beşiktaş eski başkan adaylarından da olan Affan Keçeci, hiç bir külübe, kulüp başkanına veya yönetim kurulu üyesine küskün olmadığını, futbol federasyonu başkan vekili olarak her kulübü aynı mesafede olduğunu ifade etti.

İnönü Stadı’na son olarak 28 Ekim’de oynanan Beşiktaş-Büyükşehir Belediyespor mücadelesine giden Keceçi, şöyle konuştu;
“Ben Tükiye Futbol Federasyonu başkan vekiliyim. Bu görevim doğrultusunda da bütün kulüplere eşit mesafedeyim. Hiç bir kulüp benden görev ve sorumluluklarım haricinde bir istekte bulunamaz. Ancak, Fenerbahçe-Beşiktaş maçının ardından Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in yaptığı açıklamalar sonrası benim İnönü Stadı’na gitmek istemediğim söyleniyor. Kesinlikle böyle bir şey yok. Ayrıca ben İstanbul’da bulunduğum süre içerisinde sadece İnönü Stadın’daki maçlara değil, tüm karşılaşmalara gitmeye çalışıyorum. Son dönemde 2010 Dünya Kupası eleme grubu kura çekimi ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri kura çekimi için yurt dışındaydım. Bu sebeplerden ötürü Beşiktaş’ın maçlarına gidemedim. Bu konuyu kimse başka bir yere çekmesin. Bundan sonra yaptığım görev ile ilgili olarak İstanbul dışına çıkmam gerekmediği sürece yine her maça gideceğim. Hatta bugün Kocaeli-Kartal maçını izlemek için İzmit’e gidiyorum. Ben bundan önce de olduğu gibi bundan sonra da İnönü Stadı’na gidip karşılaşmaları izleyeceğim.”