Besiktas’in yüzü Sivas’ta güldü

Besiktas Teknik Direktörü Jean Tigana, Sivasspor galibiyetini 'ilk zaferim' olarak degerlendirdi.

Sivasspor’u deplasmanda 3-1 yenen Besiktas’in Teknik Direktörü Jean Tigana, göreve geldikten sonra takiminin ilk galibiyeti ile tanisti. Maç sonrasi yaptigi açiklamada Tigana, kazandiklari için çok mutlu oldugunu ifade etti.

Tigana, sözlerine, “Ilk zaferim.” diyerek basladi. Tigana, oyunun 21. dakikasinda kirmizi kart gören Ailton’a ceza verilip verelmeyecegiyle ilgili bir soruya, görüntüleri tekrar izledikten sonra karar verecegini söyledi.

Tigana, sunlari söyledi; “Ilk zaferim için çok mutluyum. Oyuncularim, hafta içinde çalistigimiz taktikleri sahaya yansitti. Kazanma stilimiz çok iyiydi. Ailton’un kirmizi kart pozisyonunu görmedim. Görüntüleri tekrar izledikten sonra ceza konusunda kararimi verecegim.”

Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant da, ‘harakiri’ yaptiklarini söyledi. Ilk golü bulan bir takim olarak rakibin 10 kisi kalmasindan faydalanamadiklarini belirten Lorant, disiplinden uzak, defans anlayisi olmayan bir oyun ortaya koyduklarini ifade etti.

Lorant, sunlari söyledi; “Maça iyi basladik. Ilk golü de bulduk. 21. dakikadan itibaren rakibimiz 10 kisi kaldi. Ancak bu avantajlari lehimize kullanamadik. Oyun disiplininden koptuk ve defans anlayisini kaybettik. Adeta harakiri yaptik. Futbolcularin her biri kendisini bir yildiz olarak gördü. Ferdi hatalar yapildi ve sonucunda maglup olduk.”