Besiktasli Ibrahim Toraman da site kurdu

Besiktas'in milli futbolcusu Ibrahim Toraman da artik bir site sahibi oldu.

Cüneyt Yalinkiliç tarafindan hazirlanan ve hizmete sokulan ”www.ibrahimtoraman.org” adli web sitesinin yayin hayatina baslamasiyla ilgili olarak bir sunum yazisi yazan Ibrahim Toraman, ilk yazisinda su görüslere yer verdi:

“Yeni medya adi verilen ve gelecegin vazgeçilmez iletisimi olarak gösterilen internet dünyasina nihayet ben de katildim. Günlük yasantimda sik sik kullandigim, zaman zaman alisveris yaptigim, gazeteleri, dergileri, haber portallarini okudugum, arkadaslarimla iletisim kurdugum bu dünyaya artik kendi sitemden yayinci olarak bakacagim. Basimdan geçen bir takim ilginç olaylari anlatacagim. Sitemdeki konuklarima sizin merak ettiklerinizi soracagim. Fan kulübüme üye olanlarla zaman zaman bir araya gelecegim. Onlara çam sakizi çoban aramagini misali ufak tefek hediyelerim olacak. Çok yakinda açilacak forum da da sizlerle bulusacagim. Kisacasi burasi farkli bir dünya olacak. Biz burada aile olacagiz.

Öncelikle biraz siteden bahsetmek istiyorum. Gerek görsel olarak, gerek alt yapi olarak sitemiz henüz hazir degil. Bunun en önemli nedeni ise benim son dakikaya kadar site tasarimlarinda kararsiz kalmam. Ancak en sonunda su anda gördügünüz tasarimda karar kildim. Forum kismimizin eksiklikleri bulundugundan bu bölümümüzü önümüzdeki hafta içinde açmayi planliyoruz. Bir ay içinde de tüm eksiklikler giderilecek ve dört dörtlük bir site olarak karsiniza çikacagiz.

Tabii tüm bunlari söylerken bunlarin sözünü medya danismanim Cüneyt Yalinkiliç’in bana verdigi sözler neticesinde verdigimi de hatirlatmak isterim. Sitenin devre arasinda açilmasi için uzunca bir süre direnen ancak israrlarima dayanamayan Cüneyt, artik medya danismanligim kapsaminda, internet danismanligimi da yapacak. Firmasi PROSENTEZ de sitemin teknik düzenlemeleri ile ilgilenecek. Sitemde benim agzimdan, benimle ve takimimla ilgili olaylari en dogru seklide ilk olarak duyacaksiniz. Tüm yazilari bizzat ben yazacagim. Elbette imla yanlislarimi ve cümlelerimi düzelten bir ekip arkamda olacak, ama ifadeler tamamiyla benim olacak. Artik sizin konuyla ilgili düsünce ve önerilerinizi bekliyoruz.

Gelelim asil konumuza… Su anda nasil bir üzüntü içinde oldugumu size gerçekten anlatamam. Fakat inanin neye üzülecegimi bile sasirdim. Aksilikler, sansizliklar hep pesi sira geldi. Hiç beklemedigimiz bir sekilde Dünya Kupasi’na katilamadik. Isviçre ile Sükrü Saraçoglu Stadi’nda yaptigimiz maçta bir sürü talihsiz olaylar yasadik.

Besiktas’imiz maalesef bu sezona pek de iyi bir baslangiç yapamadi. Bir antrenör degisikligi yasadik, yeni bir soluk, taze bir kan olarak, yarisa yeniden basladik. Bizce henüz her sey bitmedi. Biz bu puan farkini kapayacak büyüklükte ve kalitede bir ekibiz. Zaten bir futbolcu olarak, ya da takim olarak hedefiniz biterse, iste o an kalite biter. Biz son dakikaya kadar varimizi yogumuzu ortaya koyacagiz. Büyük bir maratonda sadece önemli bir avantaji kaybettigimizi düsünüyorum. Olabildigince iyimser bakarak ve düsünerek azalan motivasyonumuzu, tümüyle kaybetmek istemiyoruz. Taraftarimizin da destegi ile bunun üstesinden gelecegimize ve ipi gögüsleyecegimize inaniyorum. Bundan hiç kimsenin süphesi olmasin.

Sizlerden bizi desteklemenizi ve sinirlerinize hâkim olmanizi istiyorum.”