Beşiktaş’ta iki otomobilin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı

Beşiktaş'ta iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada ikisi ağır 7 kişi yaralandı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve ambulanslar yetersiz kalması nedeniyle trafikteki sürücüler yaralıları kucaklarında taşımak zorunda kaldı.
Kaza saat 02:00 sıralarında Dolmabahçe Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 34 UC 8856 plakalı otomobiliyle Karaköy’den Beşiktaş istikametine seyreden Ahmet Sarıbaş, Dolmabahçe Caddesi üzerinde “U” dönüşü yapmaya çalışırken ters istikamette seyreden Ramazan Kızılbayır’ın kullandığı 06 KFA 34 plakalı otomobille çarpıştı. Kaza sonrası Ahmet Sarıbaş’ın kullandığı otomobilde bulunan, sürücüyle birlikte Burak Akbulut ( 25), Cihan Çadırcı (19), Ertan Çakıroğlu (27) ile Ramazan Kızılbayır’ın kullandığı otomobildeki kendisiyle birlikte Gülçin Ergü (25) ve Marek Pampetlki isimli toplam 7 kişi yaralandı. Yaralılardan bazıları çarpmanın etkisiyle otomobillerden fırlayarak caddeye düştü. Bazıları ise trafikteki sürücüler tarafından otomobillerden çıkarıldı. Yaralıları, ambulanslar olay yerine gelene kadar vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Kaza nedeniyle cadde tamamen trafiğe kapanırken, olay yeri savaş alanına döndü. Kaldırımlarda ve cadde üzerinde vatandaşların tedavi etmeye çalıştığı yaralıların görüntüsü, içler acısıydı.

Olay yerine sağlık ekiplerinin gelmesinin ardından durumları ağır olan ve cadde üzerinde yatan 2 yaralı ambulanslara bindirilerek hastaneye kaldırıldı. Diğer yaralılar ise uzun süre ambulans bekledi. Bazı yaralılar da ağır yaralılarla birlikte ambulansa bindirilerek hasateneye götürülmek istendi ancak, ambulansalar yetersiz kalınca vatandaşlar yaralıları kucaklarında taşımak zorunda kaldı. Acılar içinde kıvranan bir yaralı kendisini taşıyan vatandaşın kucağından düşme tehlikesi geçirdi. Kazada bacağı kırılan yaralı, acı içinde feryat etti.

Yaralılardan Marek Pampetlki’nin Alman uyruklu olduğu belirlendi. Pampetlki’nin kız arkadaşı Gülçin Ergü’nün isteğiyle bir haftalığına Türkiyeye geldiği öğrenilirken, kendisiyle birlikte kazada yaralanan kız arakadaşını teselli etmeye çalışması dikkat çekti.

Kazada yaralanlardan Ahmet Sarıbaş, Cihan Çadırcı, Ramazan Kızılbayır’ın Şişli Etfa’de, Burak Akbulut ve Ertan Çakıroğlu’nun Taksim İlkyardım Hastanesin’de, Gülçin Ergü ile Marek Pampetlki’nin ise Özel Alman Hastanesi’nde tedavi altına alındığı, durumlarının iyi olduğu öğrenildi.