Beşiktaş’ta şok suçlama

Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden Süleyman Eren, siyah-beyazlı takımın iyi yönetilmediğini belirterek, ''Beşiktaş'ın asıl rakibi başkanı ve asbaşkanlarıdır'' dedi.

Süleyman Eren, yaptığı açıklamada Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve bazı yöneticileri eleştirdi. Beşiktaş Kulübü Başkanı’nın durup dururken Kayserisporlu Mehmet Topuz’un transferi için 11 milyon Avro teklifte bulunduğunu kaydeden Eren, ”Bırakın gerçek anlamda, şaka dahi denemeyecek bir rakam ile hem Türk futbolunun hem de takımın içine dinamit koydu. Böyle olmayan bir parayı kulübe hediye edecekse sorun yok. Bu şekilde düşünülmesi bile ekonomik olarak Beşiktaş’ın geleceğinin ne kadar tehlikeli bir durumda olduğunu gösteriyor. Şampiyon olmak istiyorsak, önce futbolcuların paraları zamanında verilsin” diye konuştu.

Yıldırım Demirören’in ilk döneminde yöneticilik yapan Süleyman Eren, isim vermeden siyah-beyazlı kulübün bazı asbaşkanlarını da eleştirdi. Eren, şöyle devam etti:

”Beşiktaş’ın bir asbaşkanı şampiyonluğa giderken Bobo’ya fiyat biçip sezon sonunda satmaktan bahsediyor. Bir yabancı futbolcu satılacağını bilerek özverili oynar mı? Beşiktaş’ın diğer asbaşkanı ise görülmemiş bir şekilde futbol takımını kız futbol takımına benzetiyor ve yönetim bunu tekzip etmeyerek arkasında duruyor. Görüldüğü gibi her zaman birlik ve beraberlik çağrıları yapan başkan, önce birlik ve beraberliği kendi içinde sağlasın. Beşiktaş’ın asıl rakiplerinin kendileri olduğunu anlasınlar ve lütfen sezon sonuna kadar konuşmasınlar.”

Devre arasında takımdan Burak, Koray ve İbrahim Akın’ın gönderilmelerine de tepki gösteren Eren, ”Holosko iyi futbolcu ama 5 milyon avro uçuk bir rakam. Ayrıca Burak ve Koray’ın verilmesi çok yanlıştır. İbrahim Akın’ı da vermek kayıptır, ayrıca Koray’a yapılan ayıptır. Ertuğrul Sağlam’a sitem doluyum. Kendisine aynı hareket yapıldığında tepkiyi biz vermiştik ama Sağlam aynı durumda gerekeni yapamadı. Beşiktaş’ta futbol oynayan herkesin saygılı bir şekilde gönderilmesi gerekiyor. Göndermenin de bir adabı vardır” diyerek sözlerini tamamladı.