‘Beşiktaş’ta uyuşmazlık var’

Beşiktaş'ın Rumen çalıştırıcı Mircau Lucescu tarafından Adanaspor'dan transfer ettiği Ümit Aydın, şimdilerde Türkiye İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Antalyaspor formasıyla ter akıtıyor.

Ümit Aydın, Beşiktaş’ın bugünkü durumuna üzüldüğünü yapılan transferlerin de yanlış olduğunu savunuyor. Genç futbolcu, “Galatasaray altyapısından yetiştim. 10 sene sonra Adanaspor’a transfer oldum. Adanaspor’dan da Mircau Lucescu tarafından Beşiktaş’a alındım. Beşiktaş’ta Lucescu’nun ayrılması, İspanyol Teknik adam Del Bosque’nin gelmesiyle forma şansı bulmaya devam ettim. Ancak, yönetim beni gönderdi. Bosqeu’de takımın başarılı olamaması üzerine bana sahip çıkmadı. Eğer Lucescu hocam kalsaydı, bugün ben BJK’nın değişmez bir oyuncusu olurdum. Şu anda Beşiktaş’ın yaşadığı orta saha sorunu olmazdı. O dönemde benimle beraber Yasin Sülün’ü de gönderdiler. Takımın hala orta saha da göbekte sorunu var. Koray’ı monte ediyorlar olmuyor. Okan’ı alıyorlar olmuyor. Beşiktaş’ta bir uyuşmazlık var.” diye konuştu.

Ümit Aydın, Türkiye’de 3 büyüklerde forma rekabetinin fazla olduğunu, herkesin bir yarış içerisinde olduğunu belirterek, hedefinin bir gün 3 büyük kulüpten birinde yeniden oynamak olduğuna dikkat çekiyor.

Ümit, Antalyaspor’da çok güzel günler geçirdiğini ve kentin şampiyonluk havasına girdiğini belirterek, “Yılmaz Vural hocamızla beraber çok iyi bir hava yakaladık. İkinci yarıda da başarılı çıkışımızı sürdürürsek, önümüzdeki yıl takımı Süper Lig’e çıkarırız.” diye konuştu.