Beşiktaş’tan başka takımda forma giymem

Beşiktaş'ın Kolombiyalı kalecisi Oscar Cordoba, Türkiye'de ve Beşiktaş'ta futbol oynamaktan mutlu olduğunu belirterek, Türkiye'de Beşiktaş'tan başka takımda forma giymeyeceğini söyledi.

Basın mensuplarının “Sözleşmen sezon sonu bitecek. Beşiktaş’ta kalacak mısın ?” sorusuna Kolombiyalı file bekçisi, “Beşiktaş ile geçen yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladım. Opsiyon kullanmak Siyah-beyazlı yönetimin elinde. Hocam ve yönetim isterse kalmak istiyorum” diye cevap verdi.

Arjantin’in Boca Juniors takımından devamlı teklif aldığı yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Cordoba, “Benim dünyada iki evim var biri Boca Juniors, diğeri Beşiktaş’tır. Boca Juniors, hiçbir zaman bağlarımı koparmayacağım bir kulüptür. Benim ismimi bu kulüp ile her zaman duyabilirsiniz. Ancak ailem ve ben her zaman Türkiye’de çok mutluyuz. Burada kalmak istiyoruz. Kalmamı isterlerse de kalırım” diye konuştu.

“Beşiktaş Kulübü ile anlaşamaması halinde Türkiye’de başka bir takımda forma giyer misin ?” sorusunu tecrübeli kaleci, “Beşiktaş’ta forma giyememek benim için acı olur. Türkiye’de başka bir takımda kesinlikle oynamam. Birçok kulübün tesislerini gördüm gerçekten güzel, ama Türkiye’de Beşiktaş’tan başka bir takımda forma giymeyi düşünmüyorum” diye cevaplandırdı.

Şu anda çalıştığı kadar gençken çalışmadığını itiraf eden Cordoba, savunmada yenilen bir gol sonrası hatanın tek defansta olmadığını belirterek, “Yenilen bir golde suçu kimse defansta ve kalecide aramasın. Sorumlulukta orta saha ve önündekilerin de sorumluluğu vardır. Duran toplardan gol yiyiyoruz bütün suçu savunmaya atmamak lazım. Bizim defansın ayağından diğer savunmalara görü daha çok kalıyor ve çok iyi top kullanıyorlar” diye konuştu.

-“GENÇLEŞTİRMEYİ DESTEKLİYORUM”-

Siyah-beyazlı takımda gelecek yıl yapılması düşünülen gençleştirme operasyonu ile ilgili olarak da Cordoba, şöyle yorum yaptı:

“Takımın gençleştirilmesi bence doğru bir adım. Sürekli genç yetenekler bulmamız gerekiyor ama bunu yaparken takımın iskeletine uygun en iyi adamı kadroya dahil etmek gerekiyorki sonradan sorun çıkmasın. Hocamızda bizim bünyemizde oynanayan genç oyuncuları kadroya dahil etti. Bu oyunculara Beşiktaş ruhunu anlatmaya gerek yok zaten biliyorlar”

-“KAYSERİSPOR’U YENMEK ZORUNDAYIZ”-

Basın mensuplarının perşembe günü Türkiye Kupası’nda Kayserispor ile oynanacak kupa maçı ile ilgili olarak da görüşlerini şöyle açıkladı:

“Şu anda iyi yola girmiş durumadyız. Son üç haftadır moral bulduk. Bu durum bize itici güç veriyor. Bu karşılaşmayı kazanmamız için hiçbir neden yok”