Bestesi ve sözü benim olmayan bir albüm yapmam

Nostaljizede olduğunu belirten Türk Sanat Müziğinin duayen sanatçılarından Gönül Yazar, eski şarkılarından oluşan bir nostaji albümü yapamayacağını söyledi.

Sahne hayatına 12 yıl önce nokta koyduğunu ve nokta koymadan önce son şarkılarını ‘Ne Yazar’ albümünde topladığını söyleyen Yazar, 50 yıllık sanat hayatı süresince 60 bestesinin bulunmasına rağmen ‘Gönül Yazar Best Of’ yapmayı düşünmediğini söyledi. Ajda Pekkan, Zerrin Özer, Sezen Aksu, Muazzez Abacı, Muazzez Ersoy ve Adnan Şenşes gibi Türk Sanat Müziği (TSM) sanatçılarının Best Of’larının bulunduğunu hatırlatan Yazar, sanatçının kalıcı ve gelecek kuşaklara bir eser bırakması için bırakacağı eserin ürününün tamamı kendi malı olması gerektiğini kaydetti.

Yazar, “Yaşamının 50 yılını sanat için harcamış biri olarak eski şarkılarımı albümde toplayarak ‘Nostalji’ adı altında çıkarmayı sanay estetiği açısından doğru bulmuyorum. Nostalci şarkılar bence taş plaklarda daha güzel duruyor. Halen ‘Yalan Geceler Boyu’, ‘Yasemen’, ‘Ne Yazar’, ‘Arzular’, ‘Yunus Gibi’, ‘Yemenimde Hare Var’,’Kırmızı Gülün Alı Var’ şarkılarını söyleyince yüreğimden bir şeyler kopar. Gönül Yazar, şarkılarını nostaljide toplamaz milletin kalbine yazar.” diye konuştu.