Beto: Beşiktaş güçlü mücadele edeceğiz

Turkcell Süper Lig'de bu hafta Beşiktaş'ı konuk edecek olan Gaziantepspor, hazırlıklarını kar altında yaptığı çalışmalarla sürdürdü. Beto, 'Beşiktaş gerçekten güçlü bir ekip konsantrasyonumuz üst düzeyde olmalı' dedi.

Celal Doğan Tesisleri’nde, teknik direktör Jose Couceiro yönetiminde yapılan antrenman, ısınma koşusu ve açma germe egzersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde önce iki grup halinde yarı alanda tek kale oyun çalışması yapılırken, son bölümde ise çift kale maç oynandı. Antrenman, soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı.

Antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan golcü futbolcu Beto, hazırlıkların kendileri açısından çok iyi geçtiğini belirterek, ”Hocamızın söylediklerini yapmaya çalışıyoruz. Eski maçlarımızı izleyerek yediğimiz gollere baktık. Bu maçta aynı hataları yapmak istemiyoruz. Konsantrasyonumuzu yüksek tutarsak Beşiktaş maçından iyi bir sonuç alabiliriz diye düşünüyorum. Esasında iyi bir sonuçla ayrılmaya ihtiyacımız var” dedi.

Gaziantepspor olarak her maçı kazanmak için sahaya çıktıklarını kaydeden Beto, ”Ancak 2 haftadır bunu başaramıyoruz. Futbolda bazen böyle anlar olabiliyor. Ancak bizim geçmişe bakmamamız lazım. Şimdi önümüzde Beşiktaş maçı var, onu düşünüyoruz. Bu maçı galibiyetle geçersek ileriki haftalar için çok daha iyi olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Beto, Gaziantep’te oynanan her maçta tribünlerin kendisi lehine yaptığı sevgi gösterilerinden de büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ”İnsanın isminin çağrılması gurur verici bir olay. Ateşleyici bir etki yapıyor. Demek ki sahada yaptığım hareketler taraftarlar tarafından beğeniliyor. Ben bunun devam etmesini istiyorum. Beşiktaş maçında da eğer forma giyersem elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

TEKNİK DİREKTÖR JOSE COUCERİO

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio ise taraftarların tepki göstermesinin normal olduğunu ifade eti.

Aynı istekle çalışmalarına devam ettiğini, bir problem karşısında asla yılmayacağını belirten Coucerio, ”Takımımızın içinde herkes şunu iyi bilir ki, ben her zaman aynı istekle çalışmalarıma devam ederim ve bir problemle karşılaştık diye hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Tabii ki yönetimin ne zaman takımdaki problemin ben olduğunu düşündüğü anda zaten sorunun çözümü çok kolay, bunu herkes biliyor” dedi.

Takımların kaybettiği zaman taraftarların tepki göstermelerinin her yerde aynı olduğunu ve bunu normal karşıladığını ifade eden Portekizli teknik adam, ”Ben taraftarlarımıza çok saygı duyuyorum, yaptıklarından da bir sıkıntı duymuyorum. Tabii ki tepkilerini göstermek her zaman hakları, çünkü maçlarımıza geliyorlar. Ben herkese saygı duyuyorum ve herkesten de bana saygı duyulmasını bekliyorum. Taraftarlarımızın tepki göstermesi çok normaldir” diye konuştu.

Başlangıçta yaptıkları iki maçın zor olacağını bildiklerini söyleyen Couceiro, ”İlk iki maçta gördüğünüz bazı defansif hatalardan dolayı puanları kaybettik. Bu zaten düzeltmemiz gereken bir durum. Beşiktaş maçında da bu tip hataları tekrar etmememiz gerekiyor. Beşiktaş gerçekten güçlü bir ekip. Beşiktaş ekibi kötü bir başlangıç yaptı. Bu maçta konsantrasyonumuzun çok üst düzeyde olması lazım, son iki maçtan da daha iyi olması lazım ki puan alabilmeliyiz” değerlendirmesini yaptı.

Her takımın ne yaptıklarını izlediklerini ifade eden Jose Coucerio, şöyle konuştu:

”Tabii her ekip için özel tedbir alıyoruz, çünkü izliyoruz, ne yaptıklarına bakıyoruz. Beşiktaş için de aynı şey geçerli. Biz Beşiktaş’a ne kadar saygı duyuyorsak oynadığımız her ekibe karşı aynı saygıyı duyuyoruz.”

Julio Cesar Correria’nın sakatlanmasının ardından bir stopere ihtiyaç duyduklarını, başkanın hemen harekete geçtiğini anlatan Coucerio, şunları söyledi:

”Hemen Tomas ile iletişim kuruldu. Buraya geldi ama tabii ki bir durumuna bakmamız gerekiyor, ne durumda olduğuna. Tecrübeli bir oyuncu, Türkiye’nin büyük takımlarında oynamış bir oyuncu. Değerlendirme yapmam gerekiyor, durumunu görmem gerekiyor, ona göre değerlendireceğiz. Bir stopere ihtiyacımız olduğu kesindi ve yönetim Tomas ile iletişime geçti onu buraya getirdi. Umarım bize faydalı olacaktır.”