‘Beyaz et sağlıktır’

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin tavukçuluk sektörüne destek vermek için düzenlediği 'Beyaz et sağlıktır' kampanyası yarın başlıyor.

Kampanya için gerekli hazırlıkların tamamlandığını belirten Başkan Ahmet Küçükler, halkı tavuk eti tüketmeye davet etti. ‘Beyaz et sağlıktır’ kampanyası ile tavukçuluk sektörünün yeniden canlanacağına inandığını belirten Başkan Küçükler, etkinliğini bir hafta boyunca devam edeceğini açıkladı. Başkan Küçükler, “Yarın 12.00 ila 14.00 saatleri arası Cumhuriyet Caddesi’ndeki Yakutiye Parkı önünde kampanyamız başlayacak. Hedefimiz yüzlerce kişinin geçim kaynağı olan tavukçuluk sektörünün mağdur olmaması. Bunu yaparken halkımızın sağlığını ön planda tutuyoruz.” diye konuştu.

Erzurum’da sektörün 7 büyük firmasının da katılacağı kampanya çerçevesinde Yakutiye Parkı önüne stantlar açılacak ve burada pişirilecek tavuk döner ve tavuk ızgara halka ücretsiz dağıtılacak. Yine Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir tavuk lokantasında ise yine halka ücretsiz tavuk ikramı yapılacak. Kampanyanın ikinci gününde Erzurum Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde menüye tavuk dâhil edilecek. Ayrıca kamu kurum ve kuruluş yemekhanelerinde ise tavuk yemeğinin çıkması teşvik edilecek.