Beyaz Kristal Turizm Ödülleri sahiplerini buldu

The Green Park Hotels&Resorts tarafından düzenlenen Beyaz Kristal Turizm Ödülleri yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Fotoğraf kategorisinde Sealife dergisinden Ayhan Tünel birinci olurken, yerel basın dalında birincilik ödülüne Tourism World dergisi layık görüldü. Yerel basın dalında Cihan Haber Ajansı muhabiri Mehmet Kuş üçüncülüğü elde etti.
Beyaz Kristal Turizm Ödülleri’nde dereceye girenlerin ödüllerinin 29 Nisan’da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. Yarışma jürisinin yaptığı oylama sonucunda ulusal basın dalında en iyi haber ödülüne Milliyet Gazetesi’nden Fatih Türkmenoğlu layık görüldü. “Karlar Düşer” isimli haberle birinci olan Türkmenoğlu’nun ardından Akgün Akova “Kartepe’ye giden yollarda” isimli haberle ikinci oldu. Necla Dalan da “Kartepe’de Ronadinho şov için 1,5 milyon dolar aranıyor” isimli haberi ile üçüncü seçildi. Bu dalda Zaman Gazetesi’nden Sevinç Özarslan, “İstanbul’un yanıbaşında kayak keyfi” haberi ile mansiyona layık görüldü.

Görüntülü haber dalında ise biniciliği Samanyolu Televizyonu Ana Haber Bülteni elde etti. Bu dalda ikinci ve üçüncülüğe layık eser bulunamadı. NTV’den Celal Pir jüri özel ödülü almaya hak kazandı. Yerel basın dalında ise Tourism World isimli dergide yer alan “Kış turizmi kış uykusunda” isimli haberi ile Ali Köse layık görüldü. Kocaeli Demokrat Gazetesi’nden Ufuk Bugan, “Bunlar da bizim Hollandalılar” haberiyle ikinci oldu. Büyükşehir Kocaeli Dergisi’ndeki “Kocaelinde kış turizmi sektörü büyüyor” isimli haberi ile Cihan Haber Ajansı muhabiri Mehmet Kuş üçüncülüğü elde etti.

Fotoğraf dalında ise Sealife Dergisi’nden Ayhan Tünel birinci oldu. Anadolu Ajansı’ndan Cem Özdel ikinci olurken üçüncülüğü Zaman Gazetesi fotomuhabiri Mustafa Kirazlı elde etti. Bu dalda Star Gazetesi’nden Cemal Köyük mansiyon, aynı gazeteden Serdar Kulaksız ise jüri özel ödülü almaya hak kazandı.

Yarışmada birinciliği elde edenler bin 500 YTL para ödülü alacak ve Kartepe Resort Otel’de bir hafta konuk olacak. İkinciler bin YTL para ödülü alacak ve bir hafta sonu tatil yapacak. Üçüncüler de 500 YTL para ödülü ve bir günlük tatil hakkı kazandı. Mansiyon ve jüri özel ödülü alan katılımcılar ise Kartepe’de bir hafta sonu tatil yapmaya hakkı kazandı.