Beyaz Saray Şaron için dua ediyor

ABD Başkanı George Bush, dün gece beyin kanaması geçirerek ameliyata alınan İsrail Başbakanı Ariel Şaron'a acil şifalar diledi.

“Laura ve ben, İsrail halkının Başbakan Ariel Şaron’un sağlığıyla ilgili duygularını paylaşıyoruz ve iyileşmesi için dua ediyoruz.” denildi. Şaron’un cesaret ve barış insanı olduğunu ifade eden Bush, “Başbakan ve ailesine tüm Amerikalılar adına en iyi dileklerimizi gönderiyoruz.” dedi. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice da Şaron’un sağlığına tamamen kavuşmasını diledi.
İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, tüm İsrail halkıyla birlikte başbakanın sağlığı için dua ettiğini ifade ederek Şaron’a acil şifalar dilerken, Likud Partisi Başkanı Benjamin Netanyahu da Şaron’un ameliyatının başarılı geçmesini umduğunu ifade etti.
Bu sabah bakanlar kurulunu acil olarak toplayan Başbakan Yardımcısı Ehud Olmert de Şaron’un sağlığı için dua ettiklerini ifade etti. Olmert, “Arik, (Ariel Şaron) sadece bir lider değil; aynı zamanda hepimizin yakın bir dostuydu. Zor bir süreç yaşıyoruz ve bu süreci birlikte göğüsleyeceğiz.” dedi.
Bu arada, doktorlar Başbakan Şaron’un beyin kanamasının durdurulduğunu fakat durumunun hala kritik olduğunu açıkladı.
Şaron’un yokluğunda Başbakan Yardımcısı Ehud Olmert, başbakanlık görevini vekaleten yürütecek.