Beyin ölümü gerçekleşen inşaat ustasının organları 3 kişiye umut oldu

Antalya'da beyin kanaması tedavisi görürken beyin ölümü gerçekleşen inşaat ustası Fahri Daşkın'ın organları üç kişiye umut oldu.

Antalya’da beyin kanaması tedavisi görürken beyin ölümü gerçekleşen inşaat ustası Fahri Daşkın’ın organları üç kişiye umut oldu. Daşkın’ın iki böbrek ve karaciğeri Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’nde yapılan operasyonlarla Ayşe Yıldırım (58), Şükrü Bilmez (32) ve Zeynel Reyhan’a (36) nakil edildi.
Siroz hastalığı nedeniyle karaciğer nakli olmayı bekleyen üç çocuk annesi ev hanımı Ayşe Yıldırım, “Organ bulunduğu için beni hastaneye çağırdılar. Korkuteli’nden hem heyecanla hem de sevinçle geldim. Nakil olduğum için çok mutluyum. Organ bağışlayan aileye çok teşekkür ederim. Hayat kurtararak çok hayırlı bir iş yaptılar. En kısa sürede onların ziyaretine gitmeyi istiyorum.” şeklinde konuştu.
“Bir gün şansın mutlaka bana güleceğine hep inandım.” diyen ve Daşkın’ın böbreği nakil edilen kaynakçı ustası Şükrü Bilmez, diyalizden kurtulmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Hastalığı nedeniyle Sivas’ın Zara ilçesinden Antalya’ya göç eden iki çocuk sahibi Bilmez, şöyle devam etti: “Hayata sımsıkı sarılacağım. Hastalığım nedeniyle çalışamıyordum. Ayağa kalkar kalkmaz yeniden çalışmak ve çocuklarıma iyi bir gelecek sağlamak istiyorum. Diyalizden kurtuldum ve artık özgürüm. Organları toprağa gömmek yerine bize hayat veren aileye teşekkür ederim.”
Organ bağışının hayat kurtardığını vurgulayan Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, “Organları başarı ile naklettik. Hastalarımızın sağlığı iyi. Binlerce hasta kişi organ bekliyor. Herkesi organlarını bağışlamaya çağırıyoruz.” dedi.