Beyoğlu Belediyesi’inden ‘Sevgi Tramvayı Yürüyüşü’

Beyoğlu Belediyesi'nin 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenlediği "Sevgi Tramvayı Yürüyüşü" İstiklal Caddesinde yapıldı.

Kalp motifleri ve çiçeklerle süslenen tramvay eşliğinde tarihi İETT binasının önünde başlayan yürüyüş boyunca Başkan Demircan ve beraberindeki sanatçılar cadde üzerinde vatandaş ve esnafa kırmızı güller dağıttı. Bu sırada basın mensuplarının görüntü alabilmek için bir iş makinasının üzerine çıkması dikkat çekti. Yürüyüşe ellerinde gitarları olan bir grup da şarkılar çalarak destek verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri yürüyüşü, Başkan ve beraberindekiler tramvaya binerek tamamladı.
Tramvayla Taksim Meydan’ına gelen grup burada Sevgililer Günü için özel olarak hazırlanan “Aşk Tahtası’nın önüne geldi. Burada bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun sevgi konusunda çok özel bir yeri olduğunu belirterek,
“Dünyadaki savaşlar artık bitsin. Her yerde sevgi olsun. Bu anlamda yaşanacak 14 Şubat’ta herkesi sevgiye davet ediyoruz. Önemli olan gerçek sevgiyi yaşamak.” dedi.
Sanatçı Çiğdem Tunç da yaptığı konuşmada Sevgililer Günü’nde herkesin sevgilisi olmayabileceğini söyleyerek hayvanları severek, onlara sevgilerini göstererek bu günü değerlendirebileceklerini belirtti.
Daha sonra Başkan Demircan, Aşk Tahtası’na “Beyoğlu’nu her haliyle seviyoruz” yazdı.
Beyoğlu Tünel Meydanı’ndan başlayan ve Taksim Meydanı’nda sona eren yürüyüşün sonunda Sanatçı Murat Evgin şarkı söyledi.