Beyoğlu Belediyesi’nden seyyar satıcılara gece baskını

Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri Beyoğlu'nda bulunan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi.

Operasyon gece saat 02:00 sıralarında Tarlabaşı Bulvarı üzerinde başladı. Zabıta memurları sokak aralarında bekletilen seyyar tezgahlara el koydu. Toplanan çok sayıda tezgah araçlara yüklenerek götürüldü. Bu sırada bazı tezgah sahipleri ise “Bize kapkaççılık mı yaptırmak istiyorsunuz? Simitçi tezgahlarını kaldırdığınız için simitler artık Zeytinburnu’dan gelir oldu.” diye tepki gösterdi. Ancak zabıta memurları, tezgah sahiplerinin tepkilerine aldırmadan, sahibi bulunan ve bulunmayan çok sayıda tezgahı topladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir belediye yetkilisi, Beyoğlun’da hijyenik olmayan şartlarda satış yapıldığını söyleyerek, “Burada kuralların dışında satışa izin vermeyeceğiz. Bazı seyyar satıcılara yeterli kriterleri taşıdıkları için izin veriyoruz, ancak Beyoğlu’nda kurulan bir çok tezgahta sağlıksız ürünler satılıyor. Bunu engellemeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Lastik toplayarak ailesinin geçimini sağladığını söyleyen bir gence ise elinden alınan tezgah tekrar teslim edildi. Genç, “Bu araba 70 milyon. Lastik toplayarak ailemi geçindirmeye çalışıyorum.” dedi. Arabasını alan gencin oldukça mutlu olduğu gözlendi.