Beyoglu’nda toplanan TKP’liler Semdinli’de yasanan olaylari protesto etti…

ISTANBUL - Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi yaklasik 500 kisi, Semdinli'de yasanan olaylari protesto etmek için Beyoglu'nda bulunan Galatasaray Lisesi önünde eylem yapti.

Eylemde, Semdinli’de yasananlarin Susurluk olayinin devami oldugu iddia edildi.
TKP üyesi yaklasik 500 kisi, aksam saatlerinde Beyoglu Ilçe Teskilati binasi toplanmaya basladi. “Ya çete düzeni, ya sosyalizm” yazili büyük bir pankart açan grup, Galatasaray Lisesi önüne kadar sloganlar atarak yürüdü.

“Çetelerden hesabi emekçiler soracak” yazili dövizler tasiyan grup, “Susurluk bitmedi, Semdinli’de sürüyor”, “Örgütlü bir halki hiç bir kuvvet yenemez” seklinde sloganlar atti.

Burada grup adina basin açiklamasi yapan TKP Istanbul Il Teskilati Sekreteri Erkan Bas, Semdinli’de yasanan olaylarin Susurluk’un bir zinciri oldugunu ileri sürdü. Bas, “Susurluk’tan sonra yasanalari unutmadik. Semdinli’de yasananlar bu tablonun bir zinciridir. ABD yapimi el bombalar ve kullanilan aracin Içisleri Bakani’na eskortluk yapmasi, bunun göstergesidir.” seklinde konustu.

Açiklamanin ardindan grup, Istiklâl Caddesi’ndeki TKP Ilçe Teskilati’na kadar yürüdü. Polisin genis güvenlik önlemleri altinda gerçeklestirilen protesto eyleminin ardindan grup olaysiz dagildi.