Beyşehir Gölü’nde bir balıkçı kayboldu

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Beyşehir Gölü'ne açılan 40 yaşında ki Ramazan Duzsıktı isimli balıkçı kayboldu.

Edinilen bilgiye göre Beyşehir Gölü’nde avcılık yaparak geçimini sağlayan Ramazan Duzsıktı bugün öğle saatlerinde arkadaşı Erdinç Bilir (35) ile Beyşehir Gölü’ne açıldı. İki arkadaş gölde tekneleri ile seyir halindeyken Ramazan Duzsıktı teknenin ön kısmında dümen başında bulunuyordu. Diğer balıkçı arkadaşı Erdinç Bilir ise balıkçı teknesinin kamara bölümünde uyuyordu. Bu sırada Ramazan Duzsıktı’nın göle düştüğü tahmin ediliyor.

Olayın görgü tanıklarından Mehmet Süslü; “Teknemle birlikte göle açılmıştım. Erdinç Bilir’e ait tekne hızlı bir şekilde yanımızdan geçti. Ama tekne üzerinde kimse gözükmüyordu. Hemen teknemin yönünü değiştirerek bu tekneyi takip etmeye başladım. Bu arkadaşların teknesi sazlıklar arasına girdiği sırada tekneyi yakaladım ve durdurdum. Teknenin içerisine baktığımda Erdinç Bilir kamara bölümünde uyuyordu. Uyandırdım, hareket halindeki tekneyi bırakıp niye uyuduğunu sorduğumda bana Ramazan var ya” dedi. Teknede kimse olmadığını görünce Bize Ramazan Duzsıktı ile birlikte göle açıldıklarını ve kendisinin uyumak için kamaraya girdiğini söyledi. Muhtemelen balıkçı arkadaşımız Yılanlı ada ile Karadiken arasında bir bölgede düşmüş” dedi.

Balıkçılar Beyşehir gölünün iç kısımlarında dalga yüksekliğinin fazla olduğunu belirterek “Arkadaşımız muhtemelen gölde boğuldu. Çıkma şansı yok denecek kadar az” dediler. Kayıp balıkçı ile ilgili olarak Beyşehir Gölü sahilinde endişeli bekleyiş başladı.