BEYSİAD’lı işadamları Urfa ve Antep gezisinden mutlu döndü

Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren, Beyşehir Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BEYSİAD) üyeleri, 2 günlük Şanlıurfa ve Gaziantep gezisinden mutlu döndü.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren, Beyşehir Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BEYSİAD) üyeleri, 2 günlük Şanlıurfa ve Gaziantep gezisinden mutlu döndü. İşadamları Şanlıurfa ve Gaziantep’in tarihi mekânlarını gezerek stres attı.

        Gezinin ilk durağı olan peygamberler diyarı Şanlıurfa’da Halil-ul Rahman Camii, Balıklıgöl, Hz İbrahim’in mancınıkla ateşe atıldığı yer, Hz Eyyüp’ün hastalıklarını çektiği mağara, Hayat El Harrani Türbesi ve Urfa’nın tarihi çarşısını gezen işadamları akşam da Urfa yöresine özel sıra gecesi programına çiğköfte ve yöresel lezzetlerle tanıştı.

        Gezinin ikinci günü Gaziantep’e geçen işadamları burada Çınar Eğitim Derneği tarafından açılan 31 okuma salonundan birini ziyaret eden işadamları Türkiye’nin ilk özel Kürtçe kanalı olan Dünya TV’yi gezdi. İşadamları son olarak Zirve Üniversitesi’ni ziyaret etti.

        BEYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Atila Almaz, yaptığı açıklamada, geziye katılan üyelere ve genç işadamlarına teşekkür etti. Doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve bölge insanının samimiyeti fevkalade olduğuna işaret eden Almaz, “Beni bu gezi de en çok etkileyen olay okuma salonlarında çalışan idareci ve öğretmenlerin samimiyeti oldu. Çünkü hocalarımız bu zor şartlarda insanlığa faydalı insanlar yetiştirme gayretindeler. Burada eğitim veren gönül erleri, bu davaya bu şekilde sahip çıkmasalar belki burada eğitim gören çocuklar vatana faydalı birer fert olarak yetişmeyip çareyi okuma da değil başka bir yerlerde bulacaklar. Bu da ülke için önemli sorun olan terör olayını daha da artıracaktır.” dedi.

        Geziye katılan BEYSİAD Yönetim Kurulu üyesi Metin Öztitiz ise şunları söyledi: “Bu gezi, farklı kültürleri tanımamıza yardımcı oldu. Şanlıurfa ve Gaziantep illerimizin tarihi ve kültürel yerlerinde yaptığımız gezi de birçok güzelliklere şahit olduk. Ayrıca 650 dönüm üzerine kurulmuş Zirve Üniversitesi Kampüsü, sınıfları, bölümleri, bina yapısı ve spor kompleksleri ile bizleri çok etkiledi.” dedi.