Bıçaklı taraftara maç seyretmeme cezası

Balıkesirspor ile Yeni Burdurspor arasında oynanan maça cebindeki bıçakla stada girmek isteyen taraftara, dört ay stada girmeme ve 915 YTL idari para cezası verildi.

Balıkesir Atatürk Stadı’nda 3 Aralık 2006 tarihinde oynanan Balıkesirspor-Yeni Burdurspor karşılaşmasında 2 nolu açık tribüne, keskin kısmı 9 cm. olan 21 cm. uzunluğundaki bıçağı montunun sağ cebine saklayarak girmek isteyen ve güvenlik görevlileri tarafından yakalanan C.İ.’ye, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun 28 Aralık tarihli kararıyla ceza verildi. Taraftar, Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’ gereği dört ay süreyle maçları seyirden men edilirken, Kabahatlar Kanunu’na göre de 915 YTL idari para cezası kesildi. İl Emniyet Müdürlüğü, kanunda yasaklanan silah, kurusıkı tabanca, kesici, delici, patlayıcı ve parlayıcı aletleri stadyuma sokan ve sokmaya çalışanlara her türlü müeyyidenin uygulanacağını bildirdi.

Balıkesir İl Spor Güvenlik Kurulu, 28 Eylül’de aldığı kararla 10 Eylül’de oynanan Balıkesirspor-Denizli Belediyespor maçında kapalı tribüne, ”sustalı” olarak tabir edilen 24.5 cm. uzunluğunda bir bıçağı ayakkabısının içine saklayarak girerken yakalanan O.A.’ya (17) da dört ay Balıkesirspor’un maçlarını seyirden men ve 915 YTL idari para cezası vermişti.