Bilal Kısa: A Milli Takım’a tekrar çağrıldığım için mutluyum

A Milli Takım futbolcusu Bilal Kısa, A Milli Takım'a 7 yıl aradan sonra çağrıldığı için mutlu olduğunu söyledi.

A Milli Takım futbolcusu Bilal Kısa, A Milli Takım’a 7 yıl aradan sonra çağrıldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Kuzey İrlanda ve Belarus ile oynayacağı hazırlık karşılaşmaları öncesinde Recep Tayyip Erdoğan Stadı’ndaki antrenmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bilal Kısa, 7 yıl gibi bir aradan sonra tekrar A Milli Takım’a çağrıldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Buraya tekrar çağrılmak büyük bir mutluluk. 7 yıl aradan sonra tekrar milli takımdayım. Fatih Terim ile birlikte tekrar çalışacağım için mutluyum. Önemli olan bunu ara vermeden sürdürmektir.” dedi.

Tecrübeli oyuncu, A Milli Takım için her maçın önemli olduğunu ifade etti. Bilal Kısa, “Bildiğiniz gibi 2014 Dünya Kupası’na katılamadık. Önümüzde iki tane hazırlık maçı var. Milli Takım için her maç önemlidir. Onun için en iyi şekilde hazırlanıp maçlarımızı kazanıp Türk halkını sevindirmek istiyoruz.” diye konuştu.

HER FUTBOLCUNUN HEDEFİ MİLLİ TAKIM’DA OYNAMAKTIR

Bir gazetecinin ‘A Milli Takım’a çağrılmak senin için sürpriz oldu mu ?’ sorusuna ise Bilal, “Aslında her Türk futbolcusu milli takımda oynamak beklentisi içinde olur, ben de bekliyordum. Açıkçası birazda yaşımdan dolayı sıkıntım vardı. Ama Fatih Terim, bu görevi bana layık gördü. Ben de elimden geldiği şekilde değerlendirmek istiyorum. Uzun yıllar Milli Takım’a hizmet etmek istiyorum.” diye cevap verdi.

Başka bir gazetecinin ‘Üç büyük takımda oynamak ister misin?’ sorusuna ise tecrübeli oyuncu, “Şu anda sözleşmem devam ediyor. Ama her fubolcunun hayali büyük takımlarda oynamaktır.” diye cevap verdi.

İSHAK DOĞAN: BU FORMAYI BİR KEZ DAHA ÇIKARMAYACAĞIM

A Milli Takım’a ilkkez çağrılan İshak Doğan ise “Bu durum kelime ile anlatılacak gibi birşey değil. Hayaldi gerçek oldu. Bu formayı giyip bir daha çıkarmayacağım.” dedi.

Bir gazetecinin, ‘Örnek aldığın futbolcular kimdir ?’ sorusuna ise genç oyuncu, “Eskiye bakarak Andre Dos Santos ve Caner Erkin’i örnek alıyorum. Ama ben genç oyuncuyum. Herkesten birşey kapmak istiyorum. Burada forvetinden stoperine herşeyden bir şey kapmaya çalışıyorum. Ben öğrenmeye açığım.” diye cevap verdi.

Genç oyuncu, “Ben buraya kendime güvenerek geldim. Bundan sonrada böyle olacak kendimi geliştireceğim. Türkiye’yi Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.