Bilecik kara teslim

Akşam saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran kar yağışı Bilecik'i teslim aldı.

Daha önceki kar erimeden başlayan yağışlar ulaşımı olumsuz yönde etkilerken, yağış nedeniyle sık sık elektrik kesintileri meydana geldi.
Dün akşam saatlerinde aralıklarla yağan ve sabaha karşı etkisini artıran kar, Bilecik’in her tarafını beyaz bir örtü ile kapladı. Birkaç saat içinde 10 cm kalınlığa ulaşan kar yağışı, Söğüt ve Pazaryeri gibi yüksek ilçelerde daha fazla etkisini gösterdi. Yüksek kesimlerde 30 cm ulaştığı belirtilen kar yağışı, daha önceki karın buzlanmaya dönüşmesi nedeniyle, şehir merkezlerinde araç ve yaya ulaşımını olumsuz yönde etkiledi. Zincir takmadan trafiğe çıkan araçlar yolda kalırken, karayolları ekipleri E-24 karayolunun ulaşıma kapanmaması için yoğun çaba sarfetti.

Sabaha karşı etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ulaşımın zorlaşması üzerine harekete geçen Bilecik Valiliği il genelindeki tüm okulları 1 gün tatil etti. Sabah saat 08.00 sularında alınan karar, Belediye hopörlerinden duyurulurken, okullarına kadar giden öğrenciler geri evlerine döndüler.

Kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, şehir şebekesinde oluşan arızalar nedeniyle sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor.