Bilgi Çağında Muhasebe Paneli

Süleyman Demirel Üniversitesi Kültür Merkezi'nde 'Bilgi Çağında Muhasebe' konulu panel düzenlendi.

Oturum başkanlığını Prof. Dr. Durmuş Acar’ın yaptığı panele konuşmacı olarak Isparta Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Şükrü Kaya, Yrd. Doç. Dr İsmail Bekçi, Öğretim Görevlisi Feyyaz Coşar, Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Usul katıldı. Panelde ilk konuşmayı yapan Prof. Dr. Durmuş Acar, değişen dünyada işletmelerin küreselleştiğini buna bağlı olarak da şirketlerin birbirleriyle kıyasıya rekabet içinde olduklarına dikkat çekerek, “Küreselleşen dünyada yabancı şirketlerle alış verişlerimiz hızla ilerliyor. Bu alışverişlerin doğru biçimde yürütülebilmesi için çok kaliteli muhasebe sistemlerine ihtiyaç vardır. Muhasebecilerin bu düşünceyle hareket edip planlı çalışmaları gerekir.” dedi.

Oda Başkanı Şükrü Kaya da 3568 Sayılı Muhasebeciler Yasası’yla ilgili dinleyenleri bilgilendirdi. Kaya, “Bu yasayla birlikte biz muhasebecilerin hakları ve görevleri tam olarak belirlenmiştir. Her önüne gelenin muhasebeci olmasına engel olan bu yasayı öğrencilerin de iyi bilmesi gerekir.” diye konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Usul bilgi çağında muhasebenin nasıl olması gerektiğini anlattı. Öğretim Görevlisi Feyyaz Coşar’ da öğrencilere kredi kartı, akıllı kart ve sanal kartlarla ilgili bilgiler verdi. Panelin ardından İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Murat Özgüven ve Isparta Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kezban Işık katılımcılara çiçek takdim etti.