‘Bilgi sızdıranla ilgili bir tespitimiz yok’

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Atabey Operasyonu kapsamında basına bilgi sızdıran kişinin polis olduğuna dair kendilerinin bir tespitlerinin olmadığını söyledi.

Konuyu çok dikkatli bir şekilde araştırdıklarını vurgulayan Çalışkan, bilgiyi veren kişinin polis veya bir baskası dahi olsa gerekli cezayı alacağına işaret etti.

Çalışkan, Genelkurmay tarafından kendilerine ulaştırılan bir görüntünün olmadığına dikkat çekerek, konuyla ilgili askeri savcılığın ilgilendiğini vurguladı. Şu anda kendilerine ulaşmış bir görüntünün olmadığını tekrarlayan Çalışkan, Genelkurmay’la diyaloğ içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

“Genelkurmay’dan görüntüyü resmi olarak talep ettiniz mi?” yönündeki bir soruya ise Çalışkan, “Resmi bir talepte bulunulup bulunmadığını bilmiyorum” şeklinde cevapladı. Çalışkan, dün basın organlarında iki emniyet müdürü hakkında yer alan haberlerle ilgili olarak müfettiş görevlendirildiğini ve konuyu araştıracaklarını kaydetti.

ÖSS İLE İLGİLİ ÖNLEMLER ALINDI

Çalışkan hafta sonu yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS) adayların huzur ve güven içerisinde girmelerini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığını işaret etti.

SIRASI GELEN GİDECEK

” Bazı polislerin şark hizmetine gitmedikleri” yönündeki duyumların olduğu yönündeki soruya ise Çalışkan, atama ve görev yeri değiştirmenin kurallarının belli olduğunu belirterek, “Sırası gelen gidecektir” dedi.