Bilgi ve teknoloji sınıfı açıldı

Siirt'te toplam 101 okulda oluşturulmakta olan bilgi ve teknoloji sınıflarının sembolik açılışı Milli Egemenlik Lisesi'nde düzenlenen törenle, Vali Hüseyin Avni Mutlu tarafından yapıldı.

Törende konuşan Vali Hüseyin Avni Mutlu, eğitime yüzde 100 destek kampanyası çerçevesinde 8 ve 8’den fazla dersliği olan ilköğretim ve tüm ortaöğretim kurumlarında bilgi teknoloji sınıfı oluşturulduğunu kaydetti.

Vali Mutlu, bilgi teknolojisi sınıfları ile birlikte, eğitimin kalitesi ile öğrencilerin vizyonunun da çok farklı olacağını belirtti.

Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde başlatılan ve hayırseverlerin desteği ile ülke genelinde eğitime 1 milyon adet bilgisayar bağışı hedeflendiğini hatırlatan Vali Mutlu, “Bu çerçevede Sancak Holding Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Ethem Sancak da toplam 750 adet bilgisayarı okullarımıza bağışlayarak, eğitime verdiği önemi göstermiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Milli Egemenlik Lisesi’nde kurulan bilgi teknolojisi sınıfının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Mutlu, internet aracılığıyla öğrencilerin bilgiye daha çabuk ulaşacağını açıkladı. Bir öğrencinin okuduğunuz kitaplar arasında en çok hangisi hoşunuza gitti sorusunu cevaplayan Vali Mutlu, “Okuduğum tüm kitaplar mutlaka çok güzeldirler. Ama size tavsiye edeceğim iki kitabı lütfen okuyun. Bunlar Ali Fuat Başgil’in yazdığı Gençlerle Başbaşa ve Gregory Petrov’un yazdığı Ak Zambaklar Ülkesi Finlandiya”dır.

Belediye Başkanı Mervan Gül de, hayvan pazarının olduğu yere, içinde, futbol sahası, halı saha, basketbol ve voleybol sahalarının da olacağı bir spor kompleksi yaptırma vaadinde bulundu.

Daha sonra okulun kütüphane ve spor kulübü derneğini de gezen Vali Mutlu, Okul Müdürü Ali Rıza Özdemir’den bilgi aldı. Özdemir, okul bünyesinde güreş, judo, hentbol, voleybol, basketbol, satranç, halk oyunları ve kros branşlarında toplam 8 amatör spor takımı kurulduğunu belirtti.