Bilgiyasayarını göremeden öldü

Ebru, kendisine gönderilen bilgiyasayarını göremeden öldü

Bursa’da, ayağında oluşan ur nedeniyle 3 yıldır Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören, bir bacağı kesilen ve böbrekleri iflas eden 15 yaşındaki ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Ebru Serbest, çok istediği dizüstü bilgisayara kavuşamadan hayatını kaybetti.
Kızının ölümünü gözyaşları içerisinde anlatan anne Rabia Serbest; “Kızımın yaşaması için kapı kapı dolaşıp yalvardım insanlara, ama olmadı. Kızım baharında öldü. Kimse yok muydu yardım edecek” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Ayağında oluşan ur nedeniyle bir bacağı kesilmek zorunda kalan, akciğerleri enfeksiyon kapan ve böbrekleri iflas eden Ebru’nun ölümü ailesini yasa boğdu. Kızının en büyük isteğinin ‘yaşamak ve bilgisayar’ olduğunu gözyaşları içerisinde anlatan anne Rabia Serbest; “Kızım üç yıldır hastanelerde, bacağı kesildi. Kurtulması için ihtiyaç duyulan bitki ilacını almak için kapı kapı dolaşıp insanlara yalvardım. Ama kısmet olmadı. Kızımın hasta olduğunu ve bilgisayar istediğini öğrenen hayırsever bir kişi, kızımın çok istediği dizüstü bilgisayarı alıp göndermiş, fakat kızım bilgisayarını göremedi. Allah bilgisayarı gönderenlerden razı olsun, ama kızıma kısmet olmadı. Fakülte hastanesinde kızıma iyi bakmadılar” diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamayan anneyi eşi Fahrettin Serbest sakinleştirdi. Kızının fotoğraf albümüyle acısını dindirmeye çalışan baba Serbest ise; “Kızım, kendisine bilgisayar gönderileceği haberini almış, çok sevinmişti. Hasta yatağında bihlgisayarını almak için gün sayıyordu, fakat kargodaki gecikme nedeniyle bilgisayar ancak ölümünden sonra gelebildi. Kızım bilgisayarını göremedi, keşke hasta yatağında bile olsa dizüstü bilgisayarına dokunabilseydi” dedi.

Boyacılık yaparak ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığını anlatan baba Serbest, kızının tedavisi için sık sık işini aksatmak zorunda kaldığı için işinden ayrıldığını belirtti. Baba Serbest, kızının sağılıklı olması halinde bu yıl 7. sınıfa gideceğini söyledi.