Bilic: Oyuncuların gecesini takip edemem

Beşiktaş teknik direktörü Bilic, futbolcularının gece hayatını takip edemeyeceğini söyledi.

Beşiktaş'ın Hırvat teknik direktörü Bilic, "Oyuncuların özel hayatıyla ilgileniyorum ama babaları değilim" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, dün BJK TV'de özel olarak yayınlayan "Bilic ile Yüz Yüze" adlı programda önemli ifadeler kullandı. İşte Bilic'in gündem dobra açıklamalarından satır başları:

Hırvat Milli Takımı'nı çalıştırırken Türk futboluyla tanıştım. O maçlardan sonra bilgi sahibi oldum.

"Kadınlar alınmasın ama dünyadaki en mükemmel şey futboldur" sözünü futbol sevgimi anlatmak için söylemişimdir. Futbola ilgi duymayan erkekleri anlamakta zorluk çekiyorum. 

Futbolcuların özel hayatıyla tabii ki ilgileniyorum. İstanbul insana çok büyük imkanlar sunan bir şehir. Yüzlerce etkinlik var ve futbolcular bu şehirde yaşıyor. Oyuncularımın özel hayatıyla ilgileniyorum ama onların babaları değilim. Yanlış yaparlarsa, gereği yapılır. 

Fernandes ile ilgili gelmeden bana çok şey söylendi. Onunla sık sık görüşüyorum. Antrenmanlarda yüzde 100'ünü veren bir oyuncu. Ayrıca gençlere de yardım eden bir oyuncu. Gece dışarı çıkıp uyuyup uyumadıklarını, evde olup olmadıklarını takip edemem.

BASKIYI ÜZERİME ALMAYA ÇALIŞIYORUM

Oyuncuların yıllık kazançları beni ilgilendirmiyor, bu yönetimin görevidir. 

Maçlarda çizgiye y yakın duruyorum, çünkü sahayı tamamen görüyorum. 50-60 bin taraftar, baskısıyla takımınız üzerine çullanıyor. Ben kenarda durarak bu baskıyı üzerime almaya çalışıyorum. 

"Yabancılar para için oynuyor" görüşüne katılmıyorum. Her çocuğun hayalinde milli takım vardır. Onun için de iyi oynamak ister. 

Ara transfer döneminde kadroda değişiklik yapabiliriz ama bunlar o kadar çok büyük değişiklikler olmayacak. 

Oyuncularımdan gerçekten memnunum. Almeida, Fernandes ve Gökhan gösterdikleri performanslarla ilk 11'deki yerlerini hak eden isimler. Ben ve teknik ekibim 'En iyi ilk 11 ne olur, en iyi ilk 18 nasıl olur?' diye düşünüyoruz.

TAKViYE YAPACAĞIZ
Bilic, ara transferde takıma takviye yapmayı planladıklarını da dile getirip, "Sezon öncesi transferde iyi iş çıkardık. Önder Özen ve yönetimimiz ile birlikte en iyisini yaptık. Ara transferde de gerekli araştırmalar yapıyoruz. Fırsat olursa ve bizim isteklerimizle örtüşürse eğer ara transfer döneminde bazı takviyeler yapabiliriz" dedi. Oyuncu ismi ve pozisyon söylemeyeceğini belirten Hırvat teknik adam, "Pozisyonları söyleyince fiyatlar muazzam şekilde yukarı çıkıyor. Çaresizce oyuncu arayan bir anlayışta değiliz. Kerim Frei gibi genç ve yetenekli gençler arayacağız" ifadelerini kullandı.

FRANCO'NUN GELECEĞİ PARLAK
Bilic, yeni transfer edilen Pedro Franco'nun neden oynamadığıyla ilgili bir soruya, "Yeni bir ülkeye geldi ve büyük gayret gösteriyor. O geldiğinde 6+2 kuralı vardı. Pedro geleceğimizi oluşturan yapı taşlarından biri olacaktır" diye konuştu.

OĞUZHAN DAHA DENGELİ OLMALI
Oğuzhan Özyakup'un performansındaki düşüşle ilgili konuşan Bilic, "Çok duygusal ve genç bir oyuncu. Bazen stoperden topu alıyor ve pas yapıp oyun kurmaya çalışıyor. Ardından sürekli hücuma çıkıyor. O bir orta saha oyuncusu. Dönüp efor saretmesi gerekiyor. Daha dengeli oynamalı" 
dedi.

GENÇ İSİMLERİN GELİŞİMİ İÇİN…
Hırvat hoca, yabancı kontenjanıyla ilgili olarak ise, "Bu tamamen denge meselesi. Olumlu, olumsuz tarafları var. Yabancıların varlığı gençler için avantajdır. Örneğin Mami için yabancı oyuncularla antrenman yapmak onun gelişimi için çok önemli. Bu diğer takımlar için de geçerli" ifadesini kullandı.

TARAFTARIN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDİYORUZ
Kadın ve çocuklara karşı oynanan maçlarda taraftarın eksikliğini hissettiklerini söyleyen Bilic, "Bakıldığında deplasmanda ligin en iyisiyiz. İç saha maçlarında oyuna egemen olabilmek için öne geçmek gerekiyor. Taraftar desteğinin eksikliğini hissediyoruz. Bir başka sorun rakipler iç sahada geriye yaslanıyor. Bu da bizi zorluyor" dedi.

FOTOMAÇ