Bilica’nın 8’inci çocuğu yolda

Kitap, gazete okumakla arası olmayan, teknolojiyi kullanmaktan hoşlanmayan Bilica'nın özel hayatı da tartışmalı. Brezilyalı'nın, ikinci eşinden 8. çocuğunu beklediği belirtildi.

Maçlarda kontrolsüz hareketleri ile sık sık gündeme gelen Bilica için Fenerbahçe Yönetimi, bu sezon bir çok maçta yaptığı garip faullerle takımını zor durumda bırakan Bilica’yı bir türlü eğitemiyor. Daum’un mecburen sahip çıktığı ancak gerçekte, sürekli maçlarda bilinçli oynaması için uyardığı Brezilyalı, özel yaşantısında ikinci evliliğini sürdürürken, eşinin sekizinci çocuğuna hamile olduğu ortaya çıktı.

Kitap, dergi, gazete okumakla arası olmayan, teknolojiyi kullanmaktan hoşlanmayan, beğenileri diğer takım arkadaşlarına göre çok farklı olan Bilica bu sezon takıma yaptığı katkı kadar, zarar da verdi.

2004 yılında ülkesinde Galatasaraylı eski oyuncu Capone ile “36. Koltuk” ismi takılan skandalla anılan Bilica, sezon başında da da özel yaşantısına dikkat etmediği için Fenerbahçe Yönetimi tarafından para cezasına çarptırılmıştı.

‘Saha dışında melek gibi’

Buna karşın takım arkadaşları tarafından çok sevilen, Alex’in en güvendiği Brezilyalıların başında gelen Bilica, hemen hemen her maça özel telkinler ve uyarılar ile çıkıyor. Türkiye’deki ilk antrenörü Bülent Uygun ise onunla ilgili çok olumlu konuşuyor. Derbide yaptığının anlık bir öfke belirtisi olduğunu bildiren Uygun, “Bilica’nın karakteri bilindiği gibi değil. İyi bir insandır ve saha dışında melek gibidir. Ne zaman ondan ekstra iş beklenirse, geri dönüşlerde hep hata yapıyor. İleri göndermezsen hata yapmaz. Mülayimdir, ama maçta bilinçaltı dolu olduğu için her oyuncu gibi o da hata yapabiliyor” yorumunu yaptı.