Bill Gates buluşması yaklaşıyor

Microsoft Başkanı Bill Gates'in iş dünyası, öğrenciler ve basın mensuplarıyla biraraya geleceği Türkiye ziyareti 30 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Gates’in gündeminin ilk sırasında bilgisayar kullanım oranlarındaki farklılıkların oluşturduğu sayısal uçurumun kapatılmasına yönelik çabalar yer alıyor. Bu kapsamda, Microsoft’un bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlara yönelik yeni projeleri, Bill Gates tarafından duyurulacak.
Microsoft Başkanı, ziyaretinde ayrıca, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 öğrenciye hitap edecek ve öğrencilerden gelen soruları yanıtlayacak. Ziyaret kapsamında basın mensuplarıyla da biraraya gelecek olan Gates, Türkiye’nin bilişim potansiyeli ve sayısal uçurumun kapatılmasına ilişkin görüşlerini paylaşacak.

TÜRK YÖNETİCİLERE ÖZEL TOPLANTI

Microsoft Başkanı, daha önce İstanbul’da düzenleneceği duyurulan Microsoft Yöneticiler Zirvesi yerine, sadece Türk iş dünyasıyla bir araya geleceği bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Bill Gates, bu ziyaretle; Ankara ziyareti ve yaz tatili için Marmaris’e gelmesinin ardından Türkiye’ye üçüncü kez gelmiş olacak.